PIŁKA NOŻNA:ZIELONA GÓRA:

Piłkarska Zielona Góra: Zorza Ochla na awans?

Dwa zwycięstwa i pozycja wicelidera – tak zaczęła sezon w klasie okręgowej Zorza Ochla. Drużyna Michała Grzelczyka w pierwszych meczach sezonu pokonała Unię Żary Kunice i Drzonkowiankę Racula.

Trener Zorzy był gościem „Piłkarskiej Zielonej Góry”. W Radiu Index niemal na samym początku programu zaznaczył, że zespół mimo świetnego startu nie walczy o czołowe miejsca.

Nie, nie myśli się w Ochli o awansie, myśli się o kolejnym spotkaniu, myśli się o tym, żeby dalej cieszyć oko kibica, moje oko trenerskie, a przede wszystkim, żeby zawodnicy czuli ogromną radość, że grają w piłkę. Żadne tam awanse, ale oczywiście nie chcielibyśmy spaść.

W drużynie z Ochli oprócz kilku doświadczonych graczy coraz więcej jest młodych zawodników. To nastolatkowie związani z Lechią Zielona Góra, dla których okręgówka jest możliwością pierwszego kontaktu z seniorską piłką. – Proporcje są dzisiaj 70 do 30 procent na korzyść młodego pokolenia – obrazuje kadrę Zorzy jej trener.

U nas w województwie musimy jeszcze poczekać na silną ligę juniorską, żeby zawodnicy mogli konkurować na takich tradycjach, jak to miało miejsce 10-15 lat temu i stąd najlepszym poligonem jest klasa okręgowa. To seniorska liga, w której ci 15,16-letni zawodnicy spełniają się, moim zdaniem, bardzo dobrze.

Jutro Zorza powalczy o punkty na własnym boisku z Deltą Sieniawa Żarska. Początek meczu w Ochli o 17:00. Cały rozkład jazdy zielonogórskich drużyn w ten weekend poniżej, a powyżej do zobaczenia cały dzisiejszy program. W nim m.in. o współpracy Zorzy z Lechią.

  1. kolejka IV ligi – sobota:

Pogoń Skwierzyna – Lechia II Zielona Góra (12:00)

  1. kolejka klasy okręgowej – sobota

Chynowianka Zielona Góra – Drzonkowianka Racula (16:00)

Zorza Ochla – Delta Sieniawa Żarska (17:00)

  1. kolejka A-klasy – sobota

Sparta Łężyca – Avia Siedlnica (14:00)

Znicz Leśniów Wielki – Ikar Zawada (17:00)

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: