TEATRZIELONA GÓRA:

Park Poetów – jeszcze park czy już las? Sprawdź to w sobotę!

Zielona Góra bywa nazywana polaną otoczoną lasami. Aby je wszystkie odwiedzić, nie wystarczy dnia. Dlatego Laboratorium Twórcze Lubuskiego Teatru proponuje krótszą wyprawę – do Parku Poetów. Będzie to czwarty spacer z cyklu „Zielone Szlaki”.

Park Poetów jest jednym z terenów parkowo-leśnych Zielonej Góry. Znajduje się pomiędzy ulicą Akademicką, Wyspiańskiego i prof. Szafrana. Oprowadzi po nim biolog, dr Sebastian Pilichowski. Uczestnikami spaceru będą też aktorzy Lubuskiego Teatru.

Zahaczymy o teren parkowy i teren leśny, ponieważ Park Poetów potem przechodzi już w las. Zobaczymy, co tam rośnie, zrobimy kilka przystanków pod najlepszymi okazami drzew. Aktorzy Lubuskiego Teatru będą czytać fragmenty książek, po czym planujemy urządzić piknik dla mieszkańców, którzy przyjdą. Można zabrać koc, jedzenie. Porozmawiamy o miejskich lasach Zielonej Góry. Oficjalnie mamy nazwane cztery tereny parkowo-leśne, pozostałe lasy są nienazwane. Spróbujemy wytyczyć ich granice, być może również roboczo je nazwać.

Organizatorzy wydarzenia przypominają o zasadach bezpieczeństwa, jakie obowiązują spacerowiczów.

Na każdym spacerze uczestnicy są proszeni o zapoznanie się z regulaminem, który jest dostępny na stronie internetowej Laboratorium Twórczego oraz na wydarzeniu na Facebooku. Przed spacerem każdy uczestnik wypełnia również oświadczenie o stanie zdrowia. No i oczywiście mamy maseczki, zachowujemy jakiś dystans społeczny. Jesteśmy też na otwartej przestrzeni, na dworze, więc jest bezpieczniej.

Sobotni spacer rozpocznie się o godzinie 12:00. Początek wędrówki – na pętli autobusowej przy ulicy Wyspiańskiego.

W ostatniej części cyklu „Zielone Szlaki” Laboratorium Twórcze teatru zaprosi natomiast na wyprawę po zielonych nieużytkach – niewykorzystanych, zapomnianych terenach z dużym potencjałem. Wycieczka jest planowana na 10 października.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: