LUBUSKIE:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Olimpiada Statystyczna, czyli lekcja przedsiębiorczości. Przed nami etap okręgowy

Trwa ósma edycja Olimpiady Statystycznej. Trwa, bo jesteśmy po etapie szkolnym, w którym wzięło udział ponad 160 uczniów z 25 szkół średnich w regionie.

Najlepsi szykują się teraz do etapu okręgowego. – To ma być święto przedsiębiorczości i statystyki – mówi Robert Wróbel, zastępca dyrektora Urzędu Statystycznego w Zielonej Górze.

We współczesnym świecie myślę, że informacja jest podstawą. Naszym celem jest to, żeby młodzi ludzie potrafili korzystać z informacji statystycznej, żeby potrafili też szukać, selekcjonować, analizować i wyciągać wnioski przy podejmowaniu decyzji w życiu osobistym, zawodowym.

Do etapu okręgowego, który odbędzie się 12 grudnia przeszło 56 uczniów. Partnerem tej części rozgrywki i gospodarzem zmagań będzie Instytut Matematyki Uniwersytetu Zielonogórskiego. O szczegółach mówi Angela Burchardt, specjalista w Lubuskim Ośrodku Badań Regionalnych, koordynatorka Olimpiady Statystycznej w naszym regionie.

Tam na UZ, przy ul. Prof. Szafrana to wydarzenie się odbędzie. Ten etap odbędzie się z bardziej uroczystą otoczką. W tym roku pobiliśmy rekord, jeśli chodzi o uczestników etapu okręgowego, bo 56 uczniów jeszcze nigdy nie mieliśmy.

Trzech najlepszych uczniów z etapu okręgowego przejdzie do etapu centralnego, czyli finałowego który odbędzie się w marcu. Dodajmy, że partnerem medialnym wydarzenia jest Radio Index.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00