ZIELONA GÓRA:

Oferty pracy i propozycje własnego biznesu na targach w Centrum Integracji Społecznej

Gdy poszukujemy pracy, staży bądź dotacji na działalność gospodarczą, możemy skorzystać z pomocy różnych lokalnych instytucji. Oferuje ją m.in. Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze. W tym roku przygotowało kolejne Targi Pracy, na których zaprezentował się m.in. Powiatowy Urząd Pracy, Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej oraz pracodawcy.

– Nasze targi są imprezą otwartą – mówiła Joanna Baranowska-Sklizmont, doradca zawodowy w Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze.

Są one skierowane do wszystkich osób, które potrzebują bezpośredniego kontaktu z pracodawcą, które poszukują zatrudnienia, pracują, a chcą np. zmienić zatrudnienie, dla uczniów, dla studentów – praktycznie dla wszystkich.Joanna Baranowska-Sklizmont

Poza stoiskami z ofertami pracy przygotowane zostały seminaria dla osób, które poszukują pracy bądź chcą ją zmienić. O zakładaniu spółdzielni socjalnych opowiedziała przedstawicielka Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej.

Jest to projekt przeznaczony dla osób oddalonych od rynku pracy, osób z niepełnosprawnością i wszystkich tych, którzy zmagają się z problemami na rynku pracy. Na pewno nie jest to biznes dla pojedynczych osób, w grupie jest siła. Chodzi o to, żeby połączyć potencjały. My jako Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej dajemy bezzwrotne dotacje na utworzenie nowych miejsc pracy w przedsiębiorstwach społecznych. Czyli spółdzielni socjalnej, można też przekształcić fundację lub stowarzyszenie w przedsiębiorstwo społeczne i stworzyć miejsce pracy.Agata Karchut, specjalista ds. promocji Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej

Jako przykład przedsiębiorstwa społecznego Agata Karchut podała pracownię kulinarną, którą utworzyła Karolina Michalczak ze stowarzyszenia Zielona Góro Zacznij Biegać. Pracownia zajmuje się produkcją zdrowych przekąsek.

Na targach pracy w Centrum Integracji Społecznej pojawiły się również przedstawicielki placówki straży granicznej w Zielonej Górze-Babimoście. Prezentowały m.in. informacje na temat naboru do służby.

Jesteśmy na targach pracy w Zielonej Górze po to, żeby zachęcić młodzież do służby w straży granicznej. Możemy pokazać sprzęt, który wykorzystujemy w codziennej pracy.chor. szt. Anna Walczak, placówka straży granicznej w Zielonej Górze-Babimoście

– W minionym roku było dosyć spore zainteresowanie, myślimy, że w tym roku będzie większe. Mamy zróżnicowane zadania dla młodzieży – dodaje sierż. szt. Mirosława Piesiak.

Specjaliści z Powiatowego Urzędu Pracy zaprezentowali natomiast oferty pracy oraz informacje na temat staży, szkoleń i dotacji do działalności gospodarczej.

Najwięcej, z tego co zaobserwowaliśmy, mamy ofert na sprzedawcę. Powoli zaczyna ruszać budowlanka, są też oferty dla kierowców.Karol Lipa, pośrednik pracy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Zielonej Górze

Targi Pracy w Centrum Integracji Społecznej odbyły się już po raz siódmy.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: