ZIELONA GÓRA:

Odliczenie instalacji fotowoltaicznej od podatku

Stale rosnąca liczba osób, które decydują się na zamówienie instalacji fotowoltaicznych (w samym województwie lubuskim w ostatnim roku przybyło ich około 500) stanowi najlepsze potwierdzenie tego, że warto skorzystać z możliwości odliczenia takich kosztów od podatku.

  1. Jak odliczyć koszt instalacji fotowoltaicznej?
  2. Opłacalność fotowoltaiki w praktyce
  3. Gdzie zlecić prace związane z dobraniem i montażem instalacji?

Warto więc już teraz zainteresować się tym rozwiązaniem i zapewnić sobie możliwość ograniczenia rachunków.

Jak odliczyć koszt instalacji fotowoltaicznej?

Ustawa, która pozwala odliczać od podatku kwotę związaną z zakupem rozwiązań i montażem instalacji fotowoltaicznych weszła w życie 1 stycznia 2019 roku. Dużym udogodnieniem dla osób zainteresowanych taką inwestycją jest to, że kwota odliczenia może objąć praktycznie wszystko. Zaliczają się do niej między innymi koszty niezbędnych materiałów i urządzeń, ale również usług, które są niezbędne do prawidłowego montażu. Dzięki temu fotowoltaika może być tańsza nawet o 53 000 złotych! Dodatkowo, jeżeli nie uda ci się tego odliczyć w pierwszym roku ze względu na wysokość osiągniętego dochodu, to różnicę będziesz mógł odliczać stopniowo aż do sześciu lat. Jedynym istotnym warunkiem jaki musi spełnić podatnik zainteresowany odliczeniem jest to, że musi on być właścicielem lub współwłaścicielem nieruchomości, na której założona została instalacja fotowoltaiczna.

Opłacalność fotowoltaiki w praktyce

Chociaż w celu obliczenia opłacalności instalacji trzeba uwzględnić lokalizację konkretnej nieruchomości, powierzchnię dachu i kilka innych elementów, to z pewnością będziesz zadowolony z uzyskanych dzięki temu oszczędności, szczególnie jeżeli uwzględnisz odliczenie od podatku. Jako przykład można podać nieruchomość zużywającą rocznie około 4000 kWh. Całkowity koszt instalacji dla takiego domu wyniesie 15000 złotych, a uwzględniając ulgę podatkową zostanie on obniżony o prawie 3000 zł. Tym samym cała instalacja zwróci się w okresie 50-60 miesięcy i zapewni kilkanaście lat dostępu do darmowego prądu.

Gdzie zlecić prace związane z dobraniem i montażem instalacji?

Jeżeli zainteresował cię ten temat, powinieneś skontaktować się z dobrymi specjalistami, którzy pomogą ci obliczyć wysokość potencjalnych oszczędności. Jedną z lepszych firm w tej branży jest Columbus Energy, która każdego dnia przygotowuje atrakcyjne oferty na części oraz usługę montażu instalacji dla nowych klientów zainteresowanych fotowoltaiką w Zielonej Górze. Wysoką jakość usług tej firmy potwierdza blisko pięć tysięcy zadowolonych klientów.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: