ZIELONA GÓRA:

O LGBT w Klubie Seniora

Instytut Równości, stowarzyszenie działające na rzecz mniejszości seksualnych, etnicznych i innych grup narażonych na wykluczenie społeczne, będzie edukować seniorów. IR prowadzić będzie warsztaty w zielonogórskim Klubie Seniora Relaks.

Coraz częściej informujemy o kolejnych działaniach Instytutu Równości, który poza organizowaniem Marszu Równości, działa przede wszystkim w charakterze edukatora. Tym razem o działaniach IR dowiedzą się seniorzy z Klubu Seniora Relaks. Jak informuje Kacper Kubiak – zastępca prezesa IR – seniorzy o działania stowarzyszenia pytają. Dzięki planowanym spotkaniom,  będą mogli dowiedzieć się o podstawowych zagadnieniach związanych z LGBT, ideach i wartościach wspieranych przez Instytut Równości.

Będzie to także okazja, aby rozwiać wątpliwości i mity związane z mniejszościami seksualnymi czy narodowościowymi. – Będziemy mówić o tym, co osiągnęliśmy, czym się zajmujemy, jak funkcjonujemy, z jakimi problemami się borykamy w trakcie swojej pracy na rzecz równości, tolerancji i przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu. Chcemy uświadamiać i sami uczyć się od ludzi bardziej od nas doświadczonych – informują organizatorzy.

Spotkania z seniorami poprowadzi Marta Jankowska i inni członkowie Instytutu Równości. Będą miały charakter cykliczny.

Harmonogram spotkań:

15.07.2019 – godz. 11.00-12.30 (Klub Seniora Relaks, ul. Ptasia 16)

16.07.2019 – godz. 11.00-12.30 (Klub Seniora Relaks, ul. Ptasia 16)

18.07.2019 – godz. 11.00-12.30 (Klub Seniora Relaks, ul. Ptasia 16)

Wstęp na wydarzenia jest otwarty.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: