ZIELONA GÓRA:

„Nowe rozdanie” z Dorianem Zarzyckim i premierą płyty

Niegdyś Doriana Zarzyckiego mogliście słyszeć na antenie Akademickiego Radia Index. To nie jedynie miejsce, gdzie podśpiewywał, ponieważ od 5 lat gra w zespole Dorian Zarzycki Band. I właśnie teraz nadszedł czas, aby wydać pierwszą płytę, która na samym wejściu zapowiada „Nowe rozdanie”.

Dorian Zarzycki jest absolwentem Uniwersytetu Zielonogórskiego. Z muzyką wiązał się od przedszkola, gdzie nie mógł przejść obojętnie obok pianina. Z czasem jednak okazało się, że muzyka może być sposobem na życie.

Zawsze to było hobby, to była moja pasja, ale w którymś momencie w szkole średniej okazało się, że jednak może to być sposób na życie. I tak właśnie wybrałem się na studia muzyczne na naszym Uniwersytecie Zielonogórskim. Teoretycznie z zawodu i praktycznie jestem nauczycielem muzyki. – mówił Dorian Zarzycki.

Materiał powstawał długo i za każdym razem, kiedy mieliśmy okazję rozmawiać z Dorianem (m.in. podczas ubiegłorocznych Bachanaliów) zapewniał, że produkcja płyty jest w trakcie. Dlaczego tak długo?

Dwa lata nagrywaliśmy tę płytę. Najstarsze utwory, które na tej płycie się znajdą, mają właśnie dwa lata. Zawsze coś było nie tak, zawsze staraliśmy się zrobić to jeszcze lepiej. Nagrywaliśmy to z początku w różnych studiach w Zielonej Górze, ale zawsze było coś takiego – jakiś niedosyt czuliśmy w tych nagraniach, to nie było tak, jak chcieliśmy do końca. Zawsze ktoś za nas zadecydował, tę wisienkę na torcie położył, a chcieliśmy aby to było od początku do końca nasze. Dlatego postanowiliśmy nagrywać to sami. – dodaje Dorian.

Premiera odbędzie się w niedzielę 26 lutego, w klubie WySPa o godzinie 17:30.

Więcej informacji znajdziecie w zapisie całej rozmowy Mateusza Kasperczyka z Dorianem Zarzyckim.

Zobacz więcej
Back to top button
X