ZIELONA GÓRA:

Norwid z okazji Dnia Książki Otwartej: tysiące multimediów do czytania i słuchania oraz udogodnienia

Wojewódzka i Miejska Biblioteka im. C. Norwida w Zielonej Górze rusza z nową ofertą dla czytelników. Każdy, kto posiada kartę biblioteczną, będzie mógł skorzystać również z bazy e-booków i audiobooków. A to tylko część propozycji, jakie czekają w głównym gmachu książnicy.

18 tysięcy e-booków to zasób dostępny po zalogowaniu na platformie i w mobilnej aplikacji Legimi. Pracownicy biblioteki Norwida będą rozdawać PIN-y, dzięki którym możliwe będzie pobieranie i czytanie książek. Otrzyma go 250 pierwszych czytelników, którzy w tym miesiącu odwiedzą bibliotekę. O sposobie wykorzystania kodu mówi Bartosz Czerniawski.

– Wchodzimy na stronę legimi.com/zgora i zakładamy konto. Krokiem numer dwa będzie wpisanie kodu (…). Krokiem numer trzy jest pobranie aplikacji na urządzenie, na którym będziemy czytać książkę: czytnik, komputer czy tablet.

Jeden unikalny PIN działa na dwóch urządzeniach. Będzie aktywny przez miesiąc od daty wpisania.

Oprócz tego zaprezentowany zostanie zbiór 4 tysięcy audiobooków dostępnych w mediatece i urządzenie Czytak Plus, przeznaczony dla osób z dysfunkcją wzroku.

– Urządzenie możemy bezpłatnie wypożyczać tylko osobom niedowidzącym lub niewidomym po okazaniu przez nich legitymacji. Wypożyczamy je na okres do 30 dni. Czytelnik mówi nam, jakiej literatury chce słuchać, a my zgrywamy ją na kartę pamięci w urządzeniu. Obecnie mamy dwa Czytaki – wyjaśnia Michał Chłosta.

Stoiska ze wszystkimi trzema ofertami pojawią się dziś, 8 lutego w holu biblioteki Norwida od godziny 12:00 do 19:00. W tym czasie będzie można także za darmo założyć kartę biblioteczną.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00