WAŻNEZIELONA GÓRA:

Nie każdy wjedzie już na deptak. Wreszcie zaczęły działać słupki [WIDEO]

Już działają – mowa o słupkach, blokujących wjazd na zielonogórski deptak. Od 15 września, dzięki elektronicznej zaporze, o każdej porze dnia i nocy, na starówkę wjadą wyłącznie mieszkańcy, którzy mają specjalnie pozwolenia oraz służby ratownicze.

Ma to wpłynąć między innymi na bezpieczeństwo pieszych. Mówi Michał Bela z Departamentu Inwestycji Miejskich.

Generalnie teren deptaka ograniczony jest znakami o strefie zamieszkania. Pierwszeństwo ma pieszy, pojazdy są tam gośćmi i powinny ustępować pierwszeństwo. 

Nasuwa się pytanie co z kurierami oraz zaopatrzeniem lokali gastronomicznych, czy też innych punktów usługowych. Okazuje się, że wszystkie te pojazdy będą mogły wjechać na deptak od poniedziałku do piątku pomiędzy 5 a 11 oraz w soboty od godziny 5 do 9.

Kierujący muszą zwracać uwagę na sygnalizator świetlny. Mamy tam dwa kolory – czerwony i zielony. Generalnie gdy widzimy migające czerwone światło nie powinniśmy wjeżdżać już za semafor.

Co ważne – nadal można ubiegać się o pozwolenie na wjazd na deptak. Szczegółowe informacje oraz wzór wniosku znajdziecie na stronie zielonogórskiego Urzędu Miasta.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00