ZIELONA GÓRA:

Najsłodsze wydarzenie roku – Święto Miodu – już w ten weekend!

Gdzie w Lubuskiem znajdziemy najsmaczniejszy miód? W jaki sposób kiedyś ludzie zdobywali ten owoc pracy pszczół? Dowiemy się w skansenie w Ochli, w którym odbędzie się impreza z miodem w roli głównej.

Po raz dwudziesty Muzeum Etnograficzne zaprasza na Święto Miodu. W trakcie wędrówki między budynkami gospodarskimi na terenie skansenu będzie można obejrzeć pokaz bartnictwa, czyli zbierania miodu z drzewa i zobaczyć, jak wygląda pasieka.

Otwieramy naszą pasiekę edukacyjną, gdzie będzie można zobaczyć pszczoły na żywo. Oczywiście zapewniamy odpowiedni ubiór – kapelusze, rękawice. Będzie około dwudziestu pszczelarzy, którzy zaprezentują nie tylko miody, ale i wszystkie inne wyroby pozyskane z ula. Oprócz tego będzie około czterdziestu wystawców produktów regionalnych.

Dla lubuskich pszczelarzy przygotowano konkurs na najlepszy miód, w którym nagrodą jest w pełni wyposażony ul. Poza tym premierę będzie miała rodzinna gra terenowa „Stare bajki nie rdzewieją”. Jest inspirowana bajkami, które gromadził polski etnograf Oskar Kolberg.

W zeszycie, który każdy chętny może otrzymać przy zakupie biletu, mamy treść kilku bajek Oskara Kolberga. Chodzi o to, aby znaleźć przedmiot, który nawiązuje do tych bajek, jak również nagrać przy czytaniu krótki filmik mówiący o tej bajce. Te filmiki trzeba przesłać na naszą stronę. My zmontujemy z tego film na Facebooku odnośnie do czytania bajek.

Częścią Święta Miodu będą również warsztaty robienia świec z pszczelego wosku i degustacje regionalnych potraw. To wszystko czeka nas w najbliższą niedzielę, 23 sierpnia od 12:00 do 17:00.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00