ZIELONA GÓRA:

“Motyle na Baku” czyli samotna podróż na motocyklu

Czy pamiętacie hasło „Kobiety na traktory”? Dzisiaj żartobliwie można by było zamienić je na “Kobiety na motocykle”, a to dzięki Annie Ślakowskiej, zielonogórzance, która pod koniec sierpnia samotnie wyruszy swoim motocyklem BMW 1200 G na południe Europy i dalej, aż do krajów Azji Zachodniej. Do pokonania ma ponad 9000 km, a zaplanowanym celem podróży jest gruzińskie miasto Batumi i Baku, stolica Azerbejdżanu.

Anna rozpocznie swoją podróż od przejechania Polski w stronę południowej granicy , by następnie pokonać swoją maszyną Słowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię, kawałek Grecji, Turcję, Gruzję, Armenię, Azerbejdżan, Rosję, Ukrainę, może Mołdawię.

Swoją wyprawę pod hasłem „Motyle na Baku” będzie starała się relacjonować na portalu społecznościowym. Wspomniane motyle w nazwie mają podwójne znaczenie i kojarzą się nie tylko z delikatną kobietą.

Motyle są moim znakiem rozpoznawczym. Mam je wszędzie, gdzie tylko się da. Łącznie z biżuterią i innymi gadżetami. Pojawiły się też na baku mojego motocykla. Zresztą moją ksywką w środowisku motocyklowym jest Motylowa. Stąd „Motyle na Baku”. A, że to fajnie zrymowało się z Azerbejdżanem, to super.Anna Ślakowska

Zaskakujące, że jak na kobietę pani Anna Ślakowska gotowa jest na improwizację w czasie podróży. Pół Europy i zachodnią część Azji przejedzie według prowizorycznego planu, ale co ważne gotowa na spotkanie z dobrymi ludźmi.

Jestem takim człowiekiem, który nienawidzi luksusu, nienawidzi blichtru. Więc dla mnie najfajniejszym noclegiem będzie spanie pod milionem gwiazd. Tak naprawdę nie mam stu procentowego planu. Nie mam założonych żadnych miejsc, które muszę odwiedzić, gdzie mam zanocować, nie mam też rezerwacji hoteli. To w dużej mierze będzie improwizacja. I za nocleg najczęściej będzie służył namiot.Anna Ślakowska

Wiadomo, że państwa takie jak Azerbejdżan, Turcja to kraje muzułmańskie. Samotna kobieta na motocyklu, w dodatku  blondynka może być bardzo łatwym celem. Czy czegoś obawia się w czasie podróży?

Jadąc w taką podróż trzeba się bać, ale strach nie może paraliżować. Nie może odbierać chęci podróży i radości podróży. Czy obawiam się krajów muzułmańskich? Trochę tak. Słyszy się o nich różne rzeczy, ale na pocieszenie – więcej słyszy się tych dobrych.Anna Ślakowska

Samotną podróż motocyklem „Motyle na Baku” Anny Ślakowskiej objęła swoim Patronatem Honorowym Pani Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak i jak wszystko pójdzie zgodnie z planem będziecie mogli śledzić relacje na Facebooku.

Całą rozmowę z Anną Ślakowską można wysłuchać poniżej.

 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: