ZIELONA GÓRA:

Marsjańskie misje premierowo w Planetarium Wenus. Będzie to test nowego systemu

Od teraz oglądanie seansów w Planetarium Wenus będzie dostarczać jeszcze więcej wrażeń. Z okazji Międzynarodowego Dnia Planetariów placówka Centrum Nauki Keplera przygotowała niespodziankę – prezentację nowego systemu do tworzenia pokazów w technologii fulldome, nadających się do wyświetlania na sferycznym ekranie.

Dotychczas planetarium korzystało z programu Digital Sky 2. Jego ulepszoną wersją jest Dark Matter, który zapewnia lepszą jakość oglądanych produkcji.

Warto powiedzieć, że właściwie każdy zauważy różnicę na pierwszy rzut oka. Nowy system daje o wiele więcej możliwości, przede wszystkim jeżeli chodzi o grafikę. Wszystkie materiały w tym systemie wyglądają o wiele lepiej, są o wiele bardziej atrakcyjne dla widza.Marta Blonkowska, specjalista ds. marketingu, Planetarium Wenus

O tym, jak sprawdza się nowy program, przekonamy się w sobotę, 9 marca. Na ten dzień planetarium przygotowało dwa premierowe pokazy produkcji pt. „Odkryć tajemnice Marsa”.

Będziemy mogli zobaczyć i usłyszeć o niemalże wszystkich misjach, które do tej pory ludzkość wysłała w kierunku Marsa. W zasadzie w tej chwili Mars jest zasiedlony tylko przez maszyny. I to będziemy chcieli państwu pokazać – a wydaje mi się, że zaprezentujemy to w interesującej formie graficznej.Dariusz Madaj, kierownik Planetarium Wenus

Sobotnie, premierowe pokazy w Planetarium Wenus odbędą się o godzinie 17:00 i 18:00. Informacje o biletach można znaleźć na stronie planetariumwenus.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: