PIŁKA NOŻNA:ZIELONA GÓRA:

Maciej Górecki o wznowieniu IV ligi: Bardzo mnie to cieszy

– To było duże zdziwienie, ale bardzo się cieszę, że wracamy – mówi Maciej Górecki, trener rezerw Lechii Zielona Góra. W najbliższy weekend rozgrywki wznowi Jako IV liga, a tym samym dołączy do grającej już wcześniej w regionie Jako klasy okręgowej i III ligi.

Większość IV-ligowców spełniła wymogi, wśród nich jest Lechia II Zielona Góra. W myśl rządowego rozporządzenia piłkarze musieli stać się w pewnym sensie zawodowcami. Ich umowy zostały przekształcone na stypendia.

Zespoły stworzyły te umowy stypendialne, zawodnicy są “zawodowcami”. Możemy ligę rozgrywać, bardzo się z tego cieszę. Mam nadzieję, że nie pojawią się kolejne nowe obostrzenia, które sprawią, że nie będzie można grać w piłkę. Mieliśmy w tym czasie dwa treningi i mecz kontrolny wspólny. Długo szukaliśmy boisk, trenowaliśmy poza Zieloną Górą. Na te warunki, jakie mieliśmy, to zrobiliśmy maksa.

W tę sobotę zielonogórzan czekać będzie wyjazdowe spotkanie z Czarnymi Żagań. Będzie to mecz sąsiadów w tabeli. Rezerwy Lechii są jedenaste, Czarni są „oczko” niżej. Obie ekipy zgromadziły po 23 punkty.

Tabela tam się zrobiła bardzo ciasna, poza zespołami, które są w czubie reszta ma 3-4 punkty różnicy między sobą. Najważniejsze mecze mieliśmy grać 2-3 tygodnie wcześniej ze Skwierzyną i Sulęcinem. Start mieliśmy średni, bo remis i porażka. Chcieliśmy połapać punkty na Skwierzynie i Sulęcinie. Nie udało się zagrać, jedziemy teraz do Żagania. Będzie bitwa o trzy punkty i ciężki mecz.

Mecz w Żaganiu w sobotę o 16:00. Lubuski Związek Piłki Nożnej informuje, że osiem z dziesięciu zaplanowanych spotkań dojdzie do skutku.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00