ZIELONA GÓRA:

Kontrole miejsc publicznych w czasie pandemii. Jakie nieprawidłowości odnotowała policja?

Kontrola osób na kwarantannie i przypominanie o obowiązku noszenia maseczek to zadania policji w związku z pandemią koronawirusa. Funkcjonariusze sprawdzają, czy zielonogórzanie przestrzegają przepisów np. w autobusach MZK. Mimo oznaczeń i komunikatów głosowych w pojazdach, zdarzają się pasażerowie, którzy podróżują bez osłony nosa i ust.  

Ostatnio policjanci weszli też do jednej z dyskotek. Jaki był rezultat kontroli?

Niestety, w jednej z dyskotek stwierdzili, że zabawa się odbywała. W związku z tym oczywiście będą podjęte stosowne kroki, w tym między innymi wystąpienie do sanepidu celem nałożenia grzywny. To absolutnie nie powinno się odbywać. Kontrolujemy wszystkie miejsca, gdzie może dochodzić do naruszeń, a ten przykład pokazuje, że nie mówię tego tylko po to, żeby się wypowiedzieć, ale na potwierdzenie czynności, które podejmujemy.

Sami policjanci zabezpieczają się przed potencjalnym zakażeniem, zanim rozpoczną służbę. Mają do dyspozycji środki ochrony osobistej.

Mówimy tutaj o kombinezonach, bo czasem i takie interwencje mogą być potrzebne, że trzeba będzie ubrać się w kombinezon, bo będziemy mieć do czynienia z osobą zarażoną. Posiadamy rękawiczki, maseczki, środki dezynfekcyjne, ozonatory, specjalne lampy do dezynfekowania pomieszczeń wewnątrz naszych budynków. Jeśli chodzi o pojazdy, tak samo są ozonowane.

Cała rozmowa z komendantem zielonogórskiej policji jest dostępna na radiowym Facebooku.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: