FILM:KulturaZIELONA GÓRA:

Kino na Lato vol. 4. Posłuchaj X Muzy

Kino na Lato – subiektywna lista tytułów filmowych do zobaczenia w czasie letniej kanikuły. Mieszanka gatunków: romans, komedia, sensacja czy horror – wszystko znajdziecie w radiowej pigułce. Radio Index opowiada w podcastach o filmach. Znacie? To posłuchajcie! W każdy wtorek, czwartek i sobotę o 10:30 i 15:30.

Rowerem można przejechać góry, pustynię i równinę. Niektórzy, tak bardzo kochają rower, że praktycznie nie schodzą z siodełka i swój jednoślad czynią świetnym miejscem pracy! Jazda bez trzymanki! Bez hamulców – Davida Koeppa – to film emocjonujący, z szybkimi zwrotami akcji i pomysłowymi zdjęciami. Willey (w tej roli Joseph Gordon-Levitt) to kurier, zapalony cyklista, który uwielbia swoją robotę.
Amelia (Audrey Tautou )- wiotka, wielkooka, z krótko podciętymi włosami stała się jedną z najbardziej popularnych postaci we Francji, i nie tylko. Razem z bohaterką czarodziejką spacerujemy ulicami dzielnicy Montmartre. Brukowane uliczki, kolorowe elewacje budynków, stacje metra, kawiarenki i kamieniczki w stylu art-nouveau cieszą oko widza. Wszystko się mieni kolorami i pachnie kawą i czekoladą. Amelia – zaczarowany świat Paryża.
Kiedy patrzycie na Księżyc, zastanawiacie się co czuł pierwszy człowiek, gdy postawił swoją stopę na Srebrnym Globie? Pierwszy człowiek w reżyserii Damiena Chazella daje odpowiedź. Mały krok dla człowieka, ogromny dla ludzkości – można było przeczytać i usłyszeć we wszystkich gazetach, stacjach radiowych i telewizyjnych. Marzenia człowieka dosięgnęły gwiazd.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: