ZIELONA GÓRA:

Kamiński o referendum ws. uchodźców: PiS zrobi to, jeśli będzie miał w tym interes

Kukiz’15 wciąż zbiera podpisy ws. referendum na temat przyjmowania uchodźców. Wczoraj przedstawicieli komitetu można było spotkać na zielonogórskim deptaku.

Krystian Kamiński z Kukiz’15 uważa, że w ten sposób trzeba pokazać rządowi, iż Polacy nie chcą przyjmować uchodźców.

Ostatnie miesiące, gdzie Unia Europejska zaczęła naciskać na Polskę pokazały nam, że musimy to kontynuować, żeby dać mandat rządowy, ażeby ten mógł powiedzieć, że naród nie chce imigrantów. Każdy, kto wie jak zbieranie podpisów wygląda ten wie, że nie jest to łatwy temat. Stojąc np. wczoraj w centrum miasta od 15 do 17 zebraliśmy 60 podpisów. Teoretycznie nie jest to dużo, ale jest to podpis co 2 minuty. Jest to sporty wysiłek organizacyjny.Krystian Kamiński

Przedstawiciel Kukiz’15 zastanawia się, co z zebranymi podpisami zrobi partia rządząca. Kamiński nie ma wątpliwości, Prawo i Sprawiedliwość sięgnie po referendum wtedy, kiedy będzie to leżeć w interesie tej partii.

Ja jestem przekonany, że PiS zrobi to, co będzie w jego interesie. Jeśli będzie referendum w którymś momencie w interesie PiS-u, to zrobi je. Czy będzie? Zależy od sondaży, od układu kalendarza politycznego. Będą to przeciągać pewnie i może przy okazji wyborów zrobią jakieś referendum, żeby podbić wynik. My w każdym razie robimy swoje. Uważamy, że jest to istotne. Unia Europejska cały czas naciska, że jest to zamach na demokracje, ale jeżeli referendum pokazałoby pewien wynik, to ten argument im odpada.Krystian Kamiński

Kamiński zaznacza, że Kukiz’15 nie jest przeciwny migracji pojedynczych osób, ale sprzeciwia się całemu zjawisku masowej migracji. Cała Rozmowa na 96 FM nie tylko na temat uchodźców do wysłuchania poniżej.

Krystian Kamiński – Rozmowa na 96 FM

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: