ZIELONA GÓRA:

Już w tę sobotę rozkręci się pomoc! Miłośnicy indoor cyclingu pojadą dla małej Róży

Zaledwie kilka dni pozostało do I Charytatywnego Maratonu Serc w hali przy ulicy prof. Szafrana. Będzie to maraton indoor cyclingu, czyli jazdy na rowerach stacjonarnych. Celem imprezy jest zbiórka pieniędzy na leczenie dla Różki Walecznej – 1,5 rocznej Róży Rybskiej, która zmaga się z padaczką lekooporną.

– Pomyśleliśmy sobie, że najpierw trzeba ludziom coś dać, żeby mogli nam coś oddać – mówi o idei akcji Roman Awiński, jeden ze współorganizatorów. A ponieważ indoor cycling jest pasją wielu osób, można być pewnym, że w rowerowy maraton włożą one nie tylko całą swoją siłę, ale i serce.

Okazuje się, że maratony rowerowe na rowerach stacjonarnych są niezwykle popularne. Więc pomyśleliśmy sobie: trzeba im to dać, żeby chcieli za to zapłacić. Bo i tak bujają się po Polsce i płacą pieniądze, uczestnicząc w maratonach rowerowych. Więc niech tym razem też uczestniczą, a w zamian te pieniądze, które i tak muszą zapłacić, wpłyną na konto Różki.Roman Awiński

Maraton potrwa cztery godziny z przerwami. Każdą godzinę imprezy poprowadzi inny instruktor. Gościem specjalnym będzie Tim Sandner, na co dzień zawodnik drużyny ICG Germany. Do wysiłku na rzecz Różki Walecznej będzie zagrzewał też Tomasz Kędzierski.

Z punktu widzenia prowadzącego trzeba tę lekcję sobie ułożyć. Dobrać odpowiednią muzykę, mieć pomysł na to, co zrobić w trakcie każdej piosenki. Po prostu – dać ludziom tyle energii, ile się ma albo jeszcze więcej.Tomasz Kędzierski

Charytatywny maraton indoor cycling w hali przy ulicy prof. Szafrana odbędzie się w sobotę, 9 marca od godziny 16:00 do 20:00. Będą mu towarzyszyć pokazy tańca pole dance, cheerleaderek i degustacje zdrowych napojów.

Roman Awiński, Tomasz Kędzierski

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: