ZIELONA GÓRA:

Janusz Kubicki wygrywa w pierwszej turze!

Janusz Kubicki nadal będzie rządził Zieloną Górą! Z dotychczasowych wyników, jakie spłynęły z komisji, obecnego prezydenta poparło 63% zielonogórzan.

Po godz. 1 w nocy w sztabie Janusza Kubickiego ogłoszono zwycięstwo. Obok okrzyków i euforii powtarzały się też słowa o zaufaniu zielonogórzan do dotychczasowej pracy.

Drugie miejsce z 16-procentowym poparciem dla Piotra Barczaka z Prawa i Sprawiedliwości. Trzecia lokata przypadła Anicie Kucharskiej-Dziedzic, tu wynik na poziomie 9 proc. Słabo wypadli kandydaci SLD i Koalicji Obywatelskiej – Tomasz Nesterowicz i Sławomir Kotylak zdobyli odpowiednio 7 i 4 procent poparcia zielonogórzan.

Wynik wyborczy skomentował dla Radia Index prezydent Janusz Kubicki.

Janusz Kubicki: – Jestem bardzo zadowolony z wyniku, chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy byli i zagłosowali na moją osobę, jak również tym, którzy głosowali na pozostałych, bo ważne, żeby chodzić na wybory. Zielonogórzanie po 12 latach stwierdzili, że to, co robimy, robimy dobrze. To jest dla mnie bardzo ważne, że mieszkańcy to docenili. Obroniliśmy się tym, jak zmieniło się miasto.

Dodajmy, że w wyborach do sejmiku województwa lubuskiego wygrała Koalicja Obywatelska, przed Prawem i Sprawiedliwością. W kraju obie partie zamieniły się miejscami. Trzecie miejsce w regionie dla Bezpartyjnych. Czekamy na szczegółowe wyniki. Wiadomo, że frekwencja w regionie, wg IPSOS, wyniosła 50,2%.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: