HOTZIELONA GÓRA:

Jak będzie wyglądać obiekt rekreacyjny na Kąpielowej? Głosujemy jeszcze tylko do niedzieli [WIDEO]

Boisko wielofunkcyjne czy tylko do piłki nożnej? Tor rolkarski, a może boiska do streetballa? Zdecydują mieszkańcy. Ruszają konsultacje społeczne w sprawie terenu przy ul. Kąpielowej na Jędrzychowie.

Przypomnijmy, mieszkańcy najpierw w budżecie obywatelskim wskazali, że ma to być miejsce sportowo-rekreacyjne. Nie było jednomyślności w sprawie charakteru tego miejsca. Mówi Tomasz Sroczyński, radny miejski klubu Zielona Razem.

Budowa boiska przy ul. Kąpielowej budziła wiele emocji wśród mieszkańców. Jedni chcieli dwa boiska, inni jedno. Mieszkańcy, którzy graniczą z tym terenem chcieli natomiast, żeby ten teren był oddalony od ich domów. Podjęliśmy decyzję jako klub Zielona Razem, że zrobimy konsultacje społeczne, które wybiorą najlepszą opcję dla wszystkich.

Teraz mieszkańcy będą mogli skonkretyzować swoje plany. Wybierają spośród trzech projektów, które zawierają w sobie boisko wielofunkcyjne lub tylko do piłki nożnej, tor rolkarski, strefę relaksu, plac zabaw oraz boiska do streetballa. Mówi Wiesław Kuchta, radny Zielonej Razem.

Chodzi o to, żeby tu wszyscy byli zadowoleni. Żeby to nie był obiekt uciążliwy, tylko rekreacyjny, na który dzieci i młodzież będą chętnie przychodzić. Zadaniem konsultacji będzie uzgodnienie z mieszkańcami, czego tak naprawdę oczekują.

Każdy z mieszkańców może oddać głos na jeden z ogólnych projektów oraz dodatkowo zagłosować na elementy małej architektury. Konsultacje potrwają do 15 sierpnia. Po zakończeniu głosowania ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie inwestycji.

Link do głosowania znajdziecie TUTAJ.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: