WINOBRANIEZIELONA GÓRA:

Hej Winobranie! Zaczynamy świętowanie!

Może mniejsze, może i nieco skromniejsze niż w latach minionych, ale zaczyna się. Winobranie 2020. Z artystycznym centrum na Placu Teatralnym. Zobaczcie, co będzie się działo pierwszego dnia.

Szczegółowy program prezentujemy poniżej. Dodajmy, że w centrum wydarzeń będzie też Radio Index. Będziemy od soboty do soboty na zielonogórskiej starówce, u stóp ratusza, w godzinach 9:00 – 13:00.

SOBOTA, 5 września:

KOŚCIÓŁ PATRONALNY P.W. ŚW. URBANA I (ul. Braniborska 17)

godz. 19:00 Uroczysta Msza Święta w intencji władz i mieszkańców Miasta

WINOBRANIOWY KONCERT SYMFONICZNY (Plac przed Filharmonią)

godz. 19:00 „Kolorowa symfonika” winobraniowy koncert symfoniczny w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zielonogórskiej, dyrygent

Czesław Grabowski, w programie: muzyka symfoniczna, popularna, rozrywkowa i filmowa

SCENA WINOBRANIOWA (Plac Teatralny)

godz. 21:00 Pedro Calderón de la Barca „Księżniczka na opak wywrócona” reż. Robert Kuraś

Uroczyste rozpoczęcie Dni Zielonej Góry – Przekazanie przez Prezydenta kluczy do bram miasta Bachusowi

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu)

od godz. 10:00 Prezentacje winnic: „Bachusowe Pole” (Wilkanów), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Folwark Pszczew” (Pszczew), „Equus” (Zabór),

„Gostchorze” (Krosno Odrzańskie), „Hiki” (Bycz k. Bytomia Odrzańskiego), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona

Góra) „Katarzyna” (Grodzisk Wlkp.), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Łukasz” (Wityń), „Marcus” (Sterków Nowogrodu Bobrzańskiego), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Od Nowa” (Krosno

Odrzańskie), „Pasieka Dziki Miód” (Dargomyśl), „Pod Lubuskim Słońcem” (Łaski k. Przełaz), „Pod Wieżą” (Trzebule), „Saganum” (Żagań),

„Saint Vincent” (Borów Wielki), „Senator” (Niedoradz), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Świętej Jadwigi” (Świdnica), „Trojan” (Zabór),

„U Romana” (Łężyca-Zielona Góra), „Vae Soli” (Łaz), „W Ogrodzie” (Górzykowo), „Żelazny” (Łaz) oraz Restauracja Palmiarnia

od godz. 10:00 „(Nie) Winny Ogródek”

godz. 16:00 – 20:00  „WinoGranie” DJ’s Set Tanlife

XI FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ (odjazd WinoBusów parking dla autokarów – zatoczka przy Filharmonii Zielonogórskiej)

bilety w przedsprzedaży w cenie 45 zł do nabycia: online www. lubuskielove.pl; od 5 do 13 września w Biurze Podróży MEGA TOURS ul Żeromskiego 8, deptak w godzinach 10:00-17:00;

w dniu wyjazdu w cenie 50 zł sprzedaż w punkcie ODJAZDU WinoBusów: parking dla autokarów – zatoczka przy Filharmonii Zielonogórskiej w godzinach 10:30 – 17:00

Rozkład:

Winnica „Hiki” w Byczowie k. Bytomia Odrzańskiego – WinoBus nr 1: odjazd godz. 11:00, powrót ok. godz. 13:45

Winnica „Łukasz” w Wityniu k. Świebodzina – WinoBus nr 2: odjazd godz. 11:00, powrót ok. godz. 13:45

Winnica „Saganum” w Żaganiu- WinoBus nr 3: odjazd godz. 11:00, powrót ok. godz. 13:45

Winnica „Cantina” w Mozowie – WinoBus nr 1: odjazd godz. 14:00, powrót ok. godz. 16:30

Winnica „Ingrid” w Łazie – WinoBus nr 2: odjazd godz. 14:00, powrót ok. godz. 16:30

Winnica „Miłosz” w Zaborze – WinoBus nr 3: odjazd godz. 14:00, powrót ok. godz. 16:30

Winnica „Żelazny” w Łazie – WinoBus nr 1: odjazd godz. 16:30, powrót ok. godz. 19:00

Winnica „Pod Wieżą” w Trzebule – WinoBus nr 2: odjazd godz. 16:30, powrót ok. godz. 19:00

Winnica „Saganum” w Żaganiu – WinoBus nr 3: odjazd godz. 16:30, powrót ok. godz. 19:30

WinoBusy w rygorze sanitarnym

SEMINARIA WINIARSKIE I DEGUSTACJE

godz. 16:00 – 21:00 „Zwiedzanie zabytkowej piwnicy winiarskiej” w ofercie wina z Winnicy Miłosz

Piwnica winiarska, ul. Wodna 32 (organizator: Winnica „Miłosz”, www.winnicamilosz.pl)

godz. 17:00 „Pandemiczny spacer od kaplicy do piwnicy. Pięć pandemicznych win w krajobrazie Rodelandu” obowiązują bilety w cenie 60 zł do nabycia poprzez stronę winnicamilosz.pl

Piwnica winiarska ul. Wodna 32 (organizator: Fundacja Tłocznia i Winnica „Miłosz”, www.winnicamilosz.pl)

LUNAPARK od godz. 10:00 (Parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)

JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10:00 (Deptak)

WINOBRANIOWE BREAKOWISKO (podwórko przy ul. Żeromskiego 21)

godz. 17:00 – 22:00 Strefa animacji dla dzieci „Kraina Eksperymentów” (godz. 1700 – 1900), Show z elementami Breaking’u (Break Dance), Beat Box i Freestyle ze specjalnym udziałem Zgasa (godz. 1900 – 2200)

4 KĄTY W WIGWAMIE gry i zabawy z Teatrem 4 Kąty (Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Botaniczna 50a, wstęp wolny, organizator: Teatr 4 Kąty)

godz. 11:00 – 13:00 “Mów mi wodzu! – budujemy wioskę indiańską”

HOLI – ŚWIĘTO KOLORÓW (Parking przy Centrum Przyrodniczym, ul. Generała Jarosława Dąbrowskiego)

godz. 15:00 – 18:00 Holi – Święto Kolorów – baw się i tańcz przy muzyce najlepszych DJów

IMPREZY SPORTOWE

godz. 8:30 Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w Pięcioboju Nowoczesnym

Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie-Zielonej Górze, ul. Olimpijska 20 (organizator: Zielonogórski Klub Sportowy, www.zks.pl)

godz. 8:30 Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w dwuboju nowoczesnym

Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie-Zielonej Górze, ul. Olimpijska 20 (organizator: Zielonogórski Klub Sportowy, www.zks.pl)

godz. 9:00

Lubuskie strzelanie z broni czarno prochowej o Puchar Bachusa

Strzelnica Spectrum w Ciborzu (organizator: Klub Strzelecko-Kolekcjonerski Spectrum, www.strzelnica-spectrum.pl)

godz. 9:00

II Turniej Winobraniowy w tenisie

Bajkowe Korty, ul. Kąpielowa 11 (organizator: Związek Tenisa Województwa Lubuskiego, www.ztwl.pl)

godz. 9:00

Turniej piłki nożnej dla dzieci w ramach Wielkopolsko Lubuskiej Ligi Piłkarskiej

Boisko Orlik, ul. Botaniczna 50 (organizator: Akademia Piłkarska Falubaz, www.akademiafalubaz.pl)

godz. 10:00 Narodowy Dzień Tenisa

Korty MOSiR, ul. Sulechowska 37 (organizator: MOSiR w Zielonej Górze, www.mosir.zgora.pl)

godz. 1000

Nordic Walking

zbiórka na parkingu przy Amfiteatrze im. Anny German (organizator: MOSiR w Zielonej Górze, www.mosir.zgora.pl)

godz. 10:00

Ogólnopolski Turniej Winobraniowy w Minisiatkówce Dziewcząt

Zespół Edukacyjny nr 4, ul. Drzonków-Szkolna 2 (organizator: Uczniowski Klub Sportowy „Świt” Drzonków i Szkoła Podstawowa nr 24 w Zielonej Górze)

godz. 10:00

Turniej Tenisa Stołowego Dzieci i Młodzieży

Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie-Zielonej Górze, ul. Olimpijska 20 (organizator: Zielonogórski Klub Sportowy, www.zks.pl)

godz. 11:00

Mecz piłki nożnej ligi młodzików TS Przylep vs. Start Płoty

Boisko MOSiR, ul. Sulechowska 41 (organizator: MOSiR w Zielonej Górze, www.mosir.zgora.pl)

godz. 16:00

Mecz piłki nożnej Zorza Ochla vs. GKS Siedlisko

Stadion w Zielonej Górze-Ochli, ul. Zielonogórska 1 (organizator: LKS Zorza Ochla)

godz. 17:00

Drużynowy Bieg Winobraniowy o Puchar Gazety Lubuskiej Bohaterów Westerplatte w pobliżu biurowca PGNiG (organizator: Polska Press Sp. z o. o. oraz Lubuskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej, www.tkkf.zgora.pl)

godz. 19:00

Nocny Bieg Bachusa start i meta: Bohaterów Westerplatte w pobliżu biurowca PGNiG (organizator: Lubuskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej, www.tkkf.zgora.pl)

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

od godz. 10:00

„Zaułek Myśliwski” prezentacja Polskiego Związku Łowieckiego Zarządu Okręgowego w Zielonej Górze

w programie min.: stoiska edukacji łowiecko-przyrodniczej: edukacyjna wyspa zwierząt, edukacja w tematyce walorów i zalet dziczyzny jako surowca odnawialnego; degustacje wyrobów; wystawa malarstwa o tematyce myśliwskiej; pamiątki i suweniry myśliwskie; zbiory kolekcjonerów myśliwskich; wydawnictwa łowieckie będące w posiadaniu Klubu Kolekcjonera oddz. w Zielonej Górze oraz stoiska degustacyjno-komercyjne dziczyzny ul. Pod Filarami (organizator: Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy, www.zielonagora.pzlow.pl)

godz. 20:00 Koncert Winobraniowy „Misericordia salvati” wykonanie: Cappella Viridimontana, Michał Kocot (pozytyw) pod dyrekcją Jerzego Markiewicza, w programie: Jan Sebastian Bach, Grzegorz Gerwazy Gorczycki

Konkatedra p.w. Św. Jadwigi Śląskiej (organizator: Zielonogórskie Towarzystwo Śpiewacze „Cantores”, www.ztscantores.pl)

WYSTAWY

Ekspozycja stała: „Zoom” wystawa interaktywna

Wystawa czasowa: „Powrót do przeszłości”

Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze (ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14, www.centrumprzyrodnicze.pl)

Wystawa czasowa: „Międzyrzecki Rejon Umocniony – historia i wyposażenie”

Ekspozycja stała: „Żołnierz Polski 1914-1945”, „Dawna broń”, „Wojsko Polskie po 1945 r.” (zmodernizowana), „Gabinet myśliwski”, „Plenerowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Pawilonowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Skansen fortyfikacyjny”

Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie, Drzonów 54 (www.muzeum.drzonow.eu)

Wystawy czasowe: „Boże obrazy. Sztuka ikonowa z kolekcji Muzeum Ziemi Lubuskiej”, „Pamiątki dnia codziennego – od Grünberga do Zielonej Góry”, „Plakat winobraniowy z lat 1965-2020”, „Pomiędzy – obrazy Arkadiusza Ruchomskiego”

Ekspozycje stałe: „Muzeum Wina, Sala Witrażowa”, „Galeria piastowskich książąt Śląska Lubuskiego”, „Sala Zegarowa”, „Muzeum Dawnych Tortur”

Muzeum Ziemi Lubuskiej (al. Niepodległości 15, www.mzl.zgora.pl)

Wystawy czasowe: „Dolne Łużyce w moim obiektywie” wystawa fotografii Anny Polak (Filia nr 4 i 9, ul. Podgórna 50), „Moje ukochane kotki” wystawa malarstwa Mirosławy Sokołowskiej (Filia nr 11, ul. Ptasia 32)

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida (www.wimbp.zgora.pl)

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: