ZIELONA GÓRA:

Gotujemy i pomagamy małej Ani! Jutro lekcja online z finalistą Masterchefa

Skaczemy, robimy zdjęcia z sercem, licytujemy fanty – wszystko to dla Ani, małej dzielnej zielonogórzanki, która potrzebuje leczenia. Na terapię genową dziewczynki, niezbędną w walce z rdzeniowym zanikiem mięśni, potrzeba jeszcze ponad 6 milionów złotych. W zbiórce pomaga także finalista programu Masterchef – Laurentiu Zediu, znany jako Chef Lorek.

Pochodzący z Rumunii kucharz przygotował lekcję gotowania online. Zapewnia, że po niej będziemy gotowi na tłusty czwartek i smakowite walentynki ze swoją drugą połówką.

Przygotujemy bardzo fajne hot dogi bałkańskie, do których sami będziemy przygotowywali ćevapčići, czyli mieszankę przyprawionego mięsa, do tego odświeżający sos jogurtowo-musztardowo-koperkowy. A na deser – moje ulubione pączki twarogowe, które robi się bardzo szybko. Niedługo mamy tłusty czwartek, więc to bardzo dobry pomysł. Zrobimy też gładki sos truskawkowy, do tego pistacje i jogurt. Będzie poezja!

Do lekcji gotowania z Lorkiem można jeszcze się zgłosić. Wystarczy wpłacić 30 złotych na skarbonkę akcji, przeczytać instrukcję przesłaną w mailu i dołączyć do prywatnej grupy w mediach społecznościowych.

Dodajemy taką osobę do grupy na Facebooku. Bardzo zależy nam na tym – jeżeli państwo wpłacacie, to bądźcie na tej lekcji, bo bijemy rekord Polski. To jest ważne, żeby nie tylko wpłacić, ale też być z nami i oglądać.

Spotkanie z Lorkiem będzie próbą pobicia rekordu Polski w największej lekcji gotowania online. Już teraz udział w niej zadeklarowało ponad 500 osób. Z finalistą Masterchefa będziemy mogli gotować jutro, 6 lutego o 17:00.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X