PIŁKA NOŻNA:ZIELONA GÓRA:

Gdzie na piłkę w weekend? Podpowiadamy!

Ciekawy to będzie weekend dla fanów futbolu w Zielonej Górze. Na plan pierwszy wysuwa się derbowy mecz III-ligowej Lechii Zielona Góra z Wartą Gorzów.

Oba zespoły zmierzyły się ze sobą niedawno w finale Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. 5 sierpnia w Zbąszynku Lechia pewnie wygrała z Wartą 3:0.

Od tego czasu zmieniło się dużo. „Warciarze” m.in. zmienili trenera. Czy zmiany są rozważane także w Lechii? Zasugerował to nasz gość w Piłkarskiej Zielonej Górze. Radio Index odwiedził dzisiaj Krzysztof Nykiel, trener Drzonkowianki.

Zielonogórzanie w ostatniej kolejce przegrali w Chorzowie z Ruchem 0:4. Warta też ulegała potentatowi ze Śląska – Polonii Bytom 0:3.

Andrzej jest w tym momencie podstawiony pod ścianą, jeżeli podobnież nie zdobędzie 6 punktów, to klub się z nim pożegna. Uważam, że do końca tej rundy przynajmniej powinien mieć czas na spokojną pracę, żeby wyprowadzić ten zespół na właściwe tory.

Krzysztof Nykiel Drzonkowiankę objął przed tym sezonem. Wcześniej był znany z pracy głównie w piłce dziecięcej i młodzieżowej. W klubie w ogóle zaszło sporo zmian przed sezonem. Obecnie Drzonkowianka plasuje się na 16. miejscu w klasie okręgowej. Wygrała jeden mecz, jeden zremisowała i poniosła siedem porażek. Nasz gość powiedział, że nie żałuje decyzji o tym, że podjął rękawicę.

Drzonkowianka napędza mnie do szukania nowych rozwiązań, napędza mnie, żeby poszukać takich środków treningowych, żeby z zawodnikami, którzy tu są, móc lepiej funkcjonować. Gdybym stanął przed tym wyborem, to ponownie wybrałbym Drzonkowiankę.

Drzonkowiankę czeka jutro wyjazd do Lubska na mecz z Budowlanymi.

Jedziemy na ciężki teren, gdzie niektórzy połamali sobie zęby. Jest kwestia tego, jak uda się zneutralizować niektórych graczy, czy też zablokować niektóre strefy dla przeciwnika, żebyśmy mogli lepiej funkcjonować. Na pewno nie położymy się.

Piłkarski weekend i mecze naszych drużyn poniżej.

  1. kolejka III ligi – sobota

Lechia Zielona Góra – Warta Gorzów (16:00)

  1. kolejka IV ligi – sobota:

Dąb Przybyszów – Lechia II Zielona Góra (16:00)

  1. kolejka klasy okręgowej – sobota:

Budowlani Lubsko – Drzonkowianka Racula (15:00)

Lech Sulechów – TKKF Chynowianka-Francepol Zielona Góra (15:30)

Piast Czerwieńsk – Zorza Ochla (16:00)

  1. kolejka A-klasy – sobota:

Sparta Łężyca – MKS Nowe Miasteczko (15:00)

Ikar Zawada – Sparta Mierków (16:00)

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: