WAŻNEZIELONA GÓRA:ŻUŻEL:

Falubaz przemówił w sprawie… Falubazu. Oświadczenie klubu

– Zdajemy sobie sprawę, że nie możemy stracić tej nazwy – czytamy w piątkowym oświadczeniu Stelmetu Falubazu. Klub “przemówił” po dwóch dniach od ogłoszenia wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który – przypomnijmy – w sporze o prawo do nazwy racje przyznał przedsiębiorstwu. 

W oświadczeniu zielonogórskiego klubu czytamy, że w tej chwili prawnicy ZKŻ SSA dokładnie analizują treść orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości UE.

Dalej czytamy, że w sprawę może się zaangażować Robert Dowhan, senator i jeden z udziałowców klubu.

Jeżeli będzie trzeba, jestem gotowy do pomocy przy negocjacjach z przedsiębiorstwem, bo uważam, że im też nie zależy, aby sportowy Falubaz przestał istnieć – mówi cytowany w oświadczeniu Dowhan.

Klub informuje, że obecnie to jedyny komunikat w tej sprawie. Wciąż próbujemy też uzyskać informację ze strony przedsiębiorstwa.

Pełen komunikat zielonogórskiego klubu poniżej:

Falubaz to historyczna nazwa klubu żużlowego, symbol przywiązania do drużyny dla wielu naszych kibiców. W tej chwili prawnicy ZKŻ SSA dokładnie analizują treść orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości UE. Zdajemy sobie sprawę, że nie możemy stracić tej nazwy, dlatego cieszy nas fakt, że senator Robert Dowhan, jeden z właścicieli spółki, jest gotowy do rozmów z Falubaz S.A. “Jeżeli będzie trzeba, jestem gotowy do pomocy przy negocjacjach z przedsiębiorstwem, bo uważam, że im też nie zależy, aby sportowy Falubaz przestał istnieć” – zadeklarował. W miarę możliwości wkrótce pojawią się informacje o dalszych działaniach, dotyczących stosowania nazwy “Falubaz” przez klub żużlowy. W tym momencie to jedyny komunikat ZKŻ SSA w przedmiotowej sprawie.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00