KOSZYKÓWKA:ZIELONA GÓRA:

Enea Zastal BC z 22. wygraną na polskich parkietach

Zwyciężają w lidze VTB oraz w Energa Basket Lidze. Koszykarze Enei Zastalu BC nie dali szans HydroTruckowi Radom. Zielonogórzanie wygrali 93:70.

Niespodzianki nie było. Lider tabeli potwierdził dominację nad przedostatnim zespołem w stawce. Poza pierwszą kwartą, którą lepiej zaczęli gospodarze. Po rzutach wolnych Jabariego Hindsa miejscowi prowadzili różnicą 11 punktów, najwyżej w całym meczu, ale im dłużej on trwał, tym lepiej prezentowali się biało-zieloni.

Na przerwę to już Zastal schodził z 10-punktowym prowadzeniem, a po zmianie stron? Przewagę powiększał. Tym razem indywidualnie najokazalszym dorobkiem popisał się Cecil Williams. Amerykanin rzucił 22 punkty, dołożył też po 3 zbiórki i 3 przechwyty.

Zielonogórzanie wygrali po raz 22. na polskich parkietach i pędzą dalej. Następny przystanek? Stargard. Tam w piątek Zastal zmierzy się z PGE Spójnią.