SPORT:ZIELONA GÓRA:

Crossfit coraz popularniejszy wśród studentów

Crossfit – ta forma ćwiczeń zyskuje coraz większą popularność i właśnie temu treningowi postanowiliśmy się przyjrzeć. W “Szatni Akademików” Radia Index gościliśmy dr Dawida Krystka. 

Nasz gość prowadzi zajęcia w Instytucie Sportu, Turystyki i Żywienia na Uniwersytecie Zielonogórskim. W ramach zajęć fakultatywnych Krystek realizuje zadania związane z crossfitem. Czym taki trening się charakteryzuje?

Rozwijamy podstawowe zdolności motoryczne. Myślę tutaj o rozwoju siły i wydolności organizmu. Jeśli jesteśmy dobrze przygotowani motorycznie, siłowo i wydolnościowo, wtedy szybciej biegamy mamy lepszą moc, skoczność, potrafimy wykonywać zwroty na większej prędkości. Poprawiamy gibkość i równowagę. Też zwracamy uwagę na wszystkie sprawy związane ze zdrowiem. 

Na zajęcia związane z crossfitem uczęszcza coraz więcej studentów, choć nie tylko.

Na zajęcia uczęszczają zarówno studenci jak i pracownicy, oraz osoby spoza środowiska uczelnianego. To szeroki wachlarz również pod względem wieku i płci. Nie ma żadnych organiczne. To jest świeży temat, przychodzi na zajęcia około 12 osób. Prowadzimy zajęcia od tego roku akademickiego. 

Dodajmy, że program “Szatnia Akademików” w Radiu Index w każdą środę o godzinie 11.15.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00