ZIELONA GÓRA:

Co z lokalizacją nowego schroniska dla zwierząt? Pabierowski zwolennikiem Nowego Kisielina

Mianem priorytetowej określa inwestycję nowego schroniska dla bezdomnych zwierząt Marcin Pabierowski, radny Koalicji Obywatelskiej. To obecne, przy ul. Szwajcarskiej istnieje już od ponad 50 lat.

Gdzie może znaleźć się nowe schronisko, takie na miarę XXI wieku? Najpierw była propozycja Łężycy, ale niemal natychmiast została skrytykowana przez mieszkańców tamtej części miasta. Później powołano specjalną komisję, która miała za zadanie wskazać inne miejsce dla bezdomnych czworonogów. O postępach prac mówi jeden z członków komisji, radny Marcin Pabierowski.

Były prowadzone wizje lokalne, przy szerokim zespole konsultacyjnym. Byli ludzie ze schroniska, urzędnicy od planowania przestrzennego, reprezentacja radnych. Badaliśmy kilka lokalizacji. Ze wstępnych ocen wynika, że Nowy Kisielin, przy nowym przystanku kolejowym, jest lokalizacją optymalną.

Pabierowski, podczas ostatniej rozmowy w Radiu Index, wyliczał atuty lokalizacji w Nowym Kisielinie.

Teren jest oddalony od centrum miasta, ale jest skomunikowany drogowo i kolejowo. To jest już kwestia priorytetowa, bo obecne funkcjonuje w trudnych warunkach. Tamte obiekty są zdegradowane i niefunkcjonalne.

Pabierowski jest zwolennikiem szybkiego przystąpienia do prac projektowych. Kiedy może powstać nowe schronisko? Tego na razie nie wiadomo. Wiadomo, kto poprowadzi dotychczasowe schronisko, przy ul. Szwajcarskiej. Konkurs wygrała organizacja OTOZ Animals w Zielonej Górze. Wcześniej, przez 10 lat obiektem zarządzało stowarzyszenie Inicjatywa dla Zwierząt.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: