ZIELONA GÓRA:

Co dalej z pomnikiem ks. Michalskiego? Czy w mieście powstaną domy dziennego pobytu? Ważne uchwały i decyzje. We wtorek sesja

Jutro, w miejskim ratuszu, rozpocznie się X sesja Rady Miasta, obecnej kadencji. Radni spotkają się, aby zdecydować o sprawach bieżących i tych długo planowanych. Jakie postanowienia zapadną przed wakacjami?

Podczas czerwcowej sesji  radni, określą wysokość i warunki udzielenia bonifikat od ceny lokali mieszkalnych sprzedawanych na rzecz ich najemców. Powołany zostanie także zespół opiniujący kandydatów na ławników (zobacz: Trwa nabór na ławników sądowych). Zostanie także zmieniona uchwała w sprawie samorządowego dodatku dla osób wychowujących co najmniej dwoje niepełnosprawnych dzieci. Jednym z ciekawszych punktów obrad, może być wyrażenia woli do przystąpienia do partnerstwa powołanego w celu realizacji projektu pn. „Razem dla Zielonej Góry – utworzenie dziennych domów pobytu na terenie Miasta Zielona Góra”, a także przystąpienie do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ul. Grzegorza Zarugiewicza i w rejonie ul. Trójmiejskiej. Zapadnie także decyzja w sprawie wzniesienia pomnika księdza Kazimierza Michalskiego przy ul. Ciesielskiej. Te i wiele innych miejskich spraw zostanie rozpatrzonych w najbliższy wtorek. Pełny plan sesji Rady Miasta na stronie Urzędu Miasta – zobacz.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: