PIŁKA NOŻNA:ZIELONA GÓRA:

CLJ U-17: Warta wygrywa w Zielonej Górze

Miał być komplet punktów, satysfakcja z dobrze rozegranego meczu i rozpoczęcie przygotowań do nadchodzącego spotkania ze GES-em Poznań. Spełni się tylko to ostatnie. W meczu 24. kolejki CLJ U-17 grupy zachodniej, Lechia Zielona Góra na własnym stadionie, uległa w niedzielę Warcie Poznań 1:4.

O tym, że niżej notowany rywal z Poznania (będący w strefie spadkowej) postawi swoje warunki, Lechia przekonała się już na samym początku rywalizacji. Błąd w defensywie Lechii, wykorzystał jeden z zawodników gości. Po upływie kilku minut, Warta podwyższyła prowadzenie, aby tuż przed końcem pierwszej połowy meczu, dołożyć kolejne trafienie i na przerwę schodzić z wynikiem 3:0.

W drugiej odsłonie spotkania, zielonogórzanie zagrali zdecydowanie lepiej. Sygnał do odrabiania strat dał Maciej Pawelec, strzelając gola. Czas nie był jednak sprzymierzeńcem gospodarzy. Pod koniec meczu, Warta przeprowadziła kontratak, wywalczając sobie rzut karny, który został wykorzystany. Tym samym, klub z województwa wielkopolskiego przypieczętował cenną wygraną.

Najbliższa okazja to zrehabilitowania się za spotkanie z Wartą, pojawi się za tydzień, 21 kwietnia o 12:00. Tego dnia Lechię będzie czekać wyjazdowa potyczka w Poznaniu, z GES-em.

Po meczu Miłosz Weryszko rozmawiał z przedstawicielami obu ekip.

Trochę się pogubiliśmy na początku. Głupio stracona pierwsza bramka, potem druga. Niestety oddaliśmy inicjatywę. Fajnie chłopaki utrzymywali się przy piłce, u nas w pierwszej połowie zabrakło agresji, doskoku. W drugiej połowie trochę się to poprawiło.
Jesteśmy bardzo zadowoleni z trzech punktów, które dają nam oddech. Spodziewaliśmy się, że Lechia gra bezpośrednią piłkę. Byliśmy jednak na to przygotowani.