LUBUSKIE:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Brudne i czyste narzędzia już się nie spotkają. Centralna Sterylizatornia wyremontowana

Centralna Sterylizatornia po modernizacji i rozbudowie jest nie tylko większa, ale i daje znacznie większe możliwości.

To kolejny etap w rozwoju szpitala, zdaniem szefa lecznicy niezbędny. Marek Działoszyński, prezes Szpitala Uniwersyteckiego podkreśla, że w ciągu trzech lat ilość zestawów sterylizowanych zwiększyła się ponad dwukrotnie. Miesięcznie z 7 tys. do prawie 13 tys.

Co świadczy o tym, że zwiększamy liczbę zabiegów. W sterylizatorni zwiększyliśmy zatrudnienie. Praca odbywa się na trzy zmiany, przez całą dobę, także w weekendy. To też wyjście naprzeciwko postulatom sanepidu, który chciał, żeby tzw. szlaki brudnych i czystych narzędzi nie krzyżowały się ze sobą.

Centralna Sterylizatornia po remoncie pozwala znacznie usprawnić pracę personelu. Mówi Małgorzata Turonek, kierownik Centralnej Sterylizatorni Szpitala Uniwersyteckiego

Żeby te narzędzia zrobić, to potrzeba 1,5 h w myjce. Wcześniej trzeba to przygotować, po myciu wyjąć. Jak wszystko jest wolne, to cały proces trwa ok. 5 h.

Inwestycja rozpoczęła się w grudniu ubiegłego roku. O jej szczegółach mówi Grzegorz Sachar, właściciel firmy GOKA, wykonawca inwestycji.

Rozbudowa polegała na dobudowie łącznika i generalnym remoncie części istniejącej. Wymieniliśmy wszystko. Budowa była bardzo ciężka, bo obiekt cały czas funkcjonował, a przecież warunki muszą być tutaj sterylne, ale udało się i sprostaliśmy zadaniu.

Koszt to ponad 4 mln 150 tys. zł.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00