KULTURA:ZIELONA GÓRA:

Brak planów na 14 lutego? Podpowiadamy, co robić w walentynki!

Powiedzenie, że miłość niejedno ma imię, bardzo dobrze sprawdzi się podczas walentynek w Zielonej Górze. Z tej okazji czeka nas bowiem wiele atrakcji. Dla zakochanych w swojej drugiej połówce, w mieście czy literaturze.

Z walentynkowych atrakcji będziemy mogli skorzystać już od rana. O 10:00 zaprasza do siebie filia biblioteki Norwida przy ulicy Podgórnej. Poprowadzi warsztaty literacko-plastyczne „O uczuciach dla najmłodszych”. Agenda biblioteki na Jędrzychowie, czyli Lubuskie Laboratorium Książki „Green Book”, przygotowała natomiast spotkanie popołudniowe.

Cały pomysł na walentynki wziął się z moich zainteresowań twórczością Stanisława Dygata, trochę dzisiaj „zakurzoną”, bardzo mocno obecną w czasach polskiej szkoły filmowej w latach 60., kiedy po pierwsze przez swoje koligacje filmowe Stanisław Dygat był obecny w kinie, między innymi w filmie „Jowita”. A po drugie, przez wieloletni związek z Kaliną Jędrusik. I te właśnie związki, między innymi z Kaliną Jędrusik, stały się kanwą do tych opowieści, fragmentów, które pojawią się w Walentynkowej Mapie Głosów. Skupimy się na utworze „Disneyland”.Janusz Łastowiecki, Lubuskie Laboratorium Książki „Green Book”

Wydarzenie pod nazwą „Jowita albo Walentynkowa Mapa Głosów” odbędzie się w walentynki o godzinie 17:00. Więcej o propozycjach biblioteki Norwida na 14 lutego – w całej audycji „Norwid Movie”.

https://www.facebook.com/index96fm/videos/2446631615560264/

mat.prasowe

Od 16:00 na zielonogórskim deptaku będzie trwać akcja „Kocham Zieloną Górę”. To happening, w którym weźmie udział studio tańca Keep On Dancing i cheerleaderki Watahy Zielona Góra. Imprezę poprowadzi znany z anteny Radia Index Romek Awiński oraz Patryk Cyplik z Inicjatywy Scenicznej Fruuu.

Żeby pokochać miasto, musimy pokochać siebie nawzajem. Przygotuję parę animacji, parę rzeczy, tak żebyśmy miło wspólnie spędzili czas jako ludzie. Jako ludzie siebie zauważyli i zaakceptowali, a nawet polubili.Patryk Cyplik

O miejskich walentynkach posłuchacie również w poniższej rozmowie Romka Awińskiego.

Wieczorem możemy za to wybrać się do planetarium. Tam o 19:00 zobaczymy pokaz „Gwiazdy dla zakochanych”. Planetarium wyświetli obrazy nieba, takie jak mgławice czy panoramy z zorzą polarną. Pokaz będzie uzupełniony muzyką – polską poezją śpiewaną czy przebojami grupy Queen.

A jeśli macie serce do pomagania innym, możecie przyjść do klubu Fabryka. Lokal zaprasza na charytatywny, walentynkowy bal. Część dochodu z niego trafi na organizację balu dla zielonogórskich seniorów. Impreza odbędzie się w ramach akcji „Serce dla serca” 14 lutego o godzinie 20:00.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X