ZIELONA GÓRA:

Bożonarodzeniowych atrakcji przybywa. Wkrótce miejska Wigilia

Koniec tygodnia w Zielonej Górze to zarazem początek świątecznych wydarzeń. Rozpoczął się bożonarodzeniowy jarmark, który potrwa do piątku. Przed nami zaś spotkanie mieszkańców z władzami miasta i biskupem oraz okolicznościowe zajęcia plastyczne.

Od soboty, 16 grudnia przy Centrum Informacji Turystycznej będzie działała Świąteczna Warsztatownia. Tam dzieci wykonają ozdoby choinkowe. Do wykorzystania – m.in. filc, koraliki, cekiny i styropianowe bombki. Gotowe prace dzieci zabiorą do domu albo zawieszą na drzewkach na deptaku. Warsztatownia będzie działać 16 i 17 grudnia od 12:00 do 16:00.

Otwarty będzie też Namiot Mikołaja, gdzie najmłodsi otrzymają słodycze, zrobią pamiątkowe zdjęcie z brodatym świętym i wezmą udział w zabawach.

W niedzielę, 17 grudnia o 12:00 rozpocznie się zaś miejska Wigilia. O 15:00 świąteczne życzenia dla mieszkańców złoży prezydent Janusz Kubicki i biskup diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, Tadeusz Lityński. Na scenie przy ratuszu zaśpiewa Arka Noego oraz wokaliści z Zielonogórskiego Ośrodka Kultury. Z kolei harcerze przekażą zielonogórzanom Betlejemskie Światło Pokoju.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: