ZIELONA GÓRA:

Biegi na rozgrzewkę, a na zimne dni – legowiska i karmy. Schronisko jesienną porą

Promowanie aktywności, a przy okazji adopcji zwierząt to cel akcji zielonogórskiego schroniska. Zawody Dog Trekking zachęcają do wspólnego pobiegania z czworonogiem.

W zawodach mogą wziąć osoby zarówno z własnymi psami, jak i ci, którzy chcą wystartować ze zwierzęciem schroniskowym. Zasady wyjaśnia Katarzyna Sobieszek.

Bierzemy psa, jeśli go nie mamy, idziemy do schroniska, dzwonimy lub piszemy. My takie psy przeznaczamy na dog trekking. Są psy, które mogą iść. Z takim psem dostaniemy też smycz, obrożę, szelki i kaganiec. Oczywiście nie musimy go zakładać psu, ale dobrze mieć. Fajnie byłoby też mieć ze sobą wodę, na wypadek gdyby psu chciało się pić. Z psem idziemy na start, ruszamy na zawody, zdobywamy punkty, wykonujemy na nich zadania. Na mecie piesek dostaje coś pysznego do jedzenia, my dostajemy słodki poczęstunek i herbatę lub wodę.Katarzyna Sobieszek, rzecznik Inicjatywy dla Zwierząt

Zawody rozpoczną się 7 października o 11:00 przy stadionie Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ulicy Wyspiańskiego. Wpisowe to 10 złotych, płatne na miejscu do puszki schroniska. Do godziny 10:00 w dniu imprezy schronisko będzie jeszcze prowadzić zapisy. Warto jednak zgłosić się wcześniej, do 5 października. Nagrody z pewnością sprawią radość zarówno psom, jak i wielbicielom czworonogów.

Wraz z początkiem jesieni ruszyła też akcja „Psu na budę”. Uczestniczą w niej przedszkola i szkoły.

Akcja polega na tym, żeby na przykład szkoła zebrała do końca listopada jak największą ilość darów dla schroniska. Głównie chodzi o karmę. Najbardziej nam zależy na karmie bytowej, czyli podstawowej. Więc co kto może, niech nam przyniesie. Właściwie najpierw niech dostarczy do szkoły, a potem szkoła przyniesie do nas. Oprócz podstawowej karmy – takie konkretniejsze, mocniejsze smycze i obroże, legowiska i koce.Katarzyna Sobieszek

Lista potrzeb znajduje się na stronie www.schroniskozg.pl.

W rozmowie Katarzyna Sobieszek radziła również, jak zadbać o zwierzęta zimą. Szczegóły poniżej.

Katarzyna Sobieszek – Inicjatywa dla Zwierząt

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00