ZIELONA GÓRA:

Bezpieczne wakacje z ATAM! Warsztaty dla rodziców

Wakacje to czas beztroski i zabawy, ale nawet w tak błogich letnich dniach nie można zapomnieć o bezpieczeństwie. Wypady rowerowe, wycieczki nad morze czy w góry to przede wszystkim możliwość wspólnego spędzenia czasu z rodziną. Warto jednak znać podstawy bezpiecznego wypoczywania.

Fundacja Innowacyjny Klub Rodzica zaprasza na spotkanie z cyklu ATAM – Aktywny Tata, Aktywna Mama. 6 lipca w godz. 9:00-14:00 w Fundacji Innowacyjny Klub Rodzica (ul. Jaskółcza 15) odbędzie się spotkanie pod tytułem: Bezpieczni w lato z mamą i tatą. – Przypomnimy sobie podstawowe zasady zachowania w miejscach, które z pewnością w wakacje odwiedzamy. Na co zwrócić uwagę na plaży, jak przygotować się do wyprawy w góry. Po uwrażliwieniu Was na czyhające ryzyka, omówimy schematy działania, kiedy jednak wypadek się przytrafi. Powiemy jak zadbać o bezpieczeństwo własne i miejsca zdarzenia. Przećwiczymy wezwanie pomocy. Dowiemy się, jak reagować, kiedy osoba poszkodowana jest nieprzytomna bądź ma złamanie. Poznamy zasady korzystania z AED czyli defibrylatora automatycznego. – informują organizatorzy.

Spotkanie poprowadzi Damian Malicz, ratownik medyczny w pogotowiu Sulechów i strażak w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Krośnie Odrzańskim.

ATAM – Aktywny Tata Aktywna Mama zapraszają:

  • osoby na urlopie macierzyńskim / rodzicielskim / wychowawczym,
  • osoby przygotowujące się do pełnienia pieczy zastępczej,
  • osoby bezrobotne (zarejestrowaną w PUP),
  • osoby opiekujące się dziećmi niepełnosprawnymi

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Chęć udziału należy zgłosić wypełniając formularz rekrutacyjny dostępny na stronie www.atam.org.pl.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: