KOSZYKÓWKA:ZIELONA GÓRA:

Bez niespodzianki w meczu z gigantem

Uczestnik Euroligi, niepokonany w lidze VTB Zenit Sankt Petersburg zdecydowanie lepszy od Zastalu Enei BC. Rosjanie wygrali w niedzielny wieczór w Zielonej Górze 94:74.

Goście od początku dyktowali warunki w hali CRS. Wygrali każdą z kwart i systematyczne powiększali przewagę.  Zenit zwłaszcza w pierwszej połowie mocno dominował na desce.

Gdy w drugiej kwarcie Amerykanin Billy Baron trafił cztery „trójki”, przewaga gości zaczęła sięgać 15 punktów. W drugiej połowie Zenit utrzymywał bezpieczną, kilkunastopunktową przewagę, czasami dochodzącą do 20 „oczek”. Taką też przewagą zakończyło się to spotkanie.

Dla Zenitu była to szósta wygrana w lidze VTB, dla Zastalu piąta porażka. W zespole zielonogórzan najskuteczniejszy był Geoffrey Grosselle, który zdobył 23 punkty i 8 zbiórek.

Oba zespoły nie błyszczały w rzutach z dystansu, oba rzucały na poziomie 30% skuteczności, za to Zenit był piekielnie skuteczny w rzutach za 2 pkt. – 21/28 rzutów, czyli 75%.

Myślę, że to pierwszy mecz w tym sezonie, kiedy drużyna nie wyszła na parkiet z odpowiednim nastawieniem. Mieliśmy za dużo respektu dla rywala. Podeszliśmy do meczu z pewnego rodzaju rezerwą – nie potrafię zrozumieć czemu.Žan Tabak, trener Zastalu Enei BC

Kolejne spotkanie przed Zastałem już w środę. Zielonogórzanie w ramach Energa Basket Ligi zagrają w Stargardzie Gdańskim z Polpharmą.