ZIELONA GÓRA:

Będzie kolejny Marsz Równości w Zielonej Górze

Ruszyły przygotowania do kolejnego Marszu Równości w Zielonej Górze. Tegoroczny odbędzie się w niedzielę 29 sierpnia. Początek na Placu Bohaterów o godzinie 13. Celem uczestników wydarzenia będzie natomiast Plac Praw Kobiet. 

Zwolennicy równości powinni pojawić się tam około 15. Wszystko zależy od pogody, a co za tym – tempa marszu. Mówi Kacper Kubiak, koordynator wydarzenia.

Jak jest upał, to lepiej szybciej przejść. Przy delikatnym deszczu można iść sobie spokojnie. Przy ulewie zatrzymujemy się. Kompletnie nie wiemy jak będzie, ale mamy dwie godziny. I będziemy szli głównymi ulicami miasta.

Czyli w kierunku Ronda PCK, przy Areszcie Śledczym a następnie ulicą Wrocławską. Podczas wydarzenia będzie można też zawrzeć tzw. “tęczowe małżeństwa”.

To jest symboliczne. Nawet przyjaciele zawierali małżeństwa. Miało to już miejsce w Warszawie i to taka forma happeningu, pokazanie skrajności.

Organizatorzy Marszu Równości zapewniają także, że będzie bezpiecznie. Wydarzenie odbędzie się w asyście policji. Oznacza to, że udział mogą wziąć całe rodziny.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: