ZIELONA GÓRA:

Basen przy Wyspiańskiego: Czy czeka nas długo wyczekiwany remont?

Czy basen przy ulicy Wyspiańskiego doczeka się wreszcie gruntownego remontu? Miasto przez długi czas miało problem z wykonawcą projektu i odpowiedniej dokumentacji. 

Informowaliśmy o tym zresztą już kilka miesięcy temu. Problem z projektantem opóźnił możliwość ogłoszenia przetargu na remont basenu, w szczególności niecki, która jest w coraz gorszym stanie.  Wydaje się jednak, że niebawem dojdzie do wyłonienia wykonawcy, który na początku przyszłego roku rozpocznie prace. O szczegółach mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Robert Jagiełowicz.

Niecka plus część ta pod basenem. Trzeba popracować ze stacją uzdatniania wody, bo te elementy mają już trochę lat. Dziś już wszystko jest zautomatyzowane. A niecka przecieka przez tę folię, więc to już jest ostatni gwizdek. 

Jagiełowicz dodaje, że tuż po wyłonieniu wykonawcy nie będzie żadnych przeszkód, by móc rozpocząć realizację tego zadania.

Wtedy zaczniemy powoli prace, które można robić pod basenem, a w czerwcu, gdy dogadamy się z klubem, wyłączymy basen i zrobimy nieckę, a później przez następne lata będziemy sobie dłubać. 

Szef MOSIR-u nie ukrywa, że remont basenu, który powstał w latach 60. XX wieku, jest niezbędny. Przypomnijmy, że z obiektu korzystają przede wszystkim uczniowie oraz studenci.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00