ZIELONA GÓRA:

60 lat od pierwszego dzwonka. „Medyk” obchodzi jubileusz

Początek roku szkolnego był wyjątkowo uroczysty dla zielonogórskiego „Medyka”. Placówka świętuje swoje 60-lecie. Obchody trwają już od marca, kiedy szkoła ustanowiła rekord Polski w najdłużej trwającym masażu. Odbył się również konkurs makijażu. Początek września to natomiast dokładna data jubileuszu.

„Medyk” powstał w 1959 roku jako Liceum Pielęgniarstwa. Początkowo szkoła mieściła się na Wzgórzach Piastowskich. Od początku lat 60. ma siedzibę przy ulicy Wazów. Obecnie funkcjonuje jako Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Medyk” i kształci na dziesięciu kierunkach w zawodach medycznych.

Historia i działalność „Medyka” (źródło: lubuskie.pl):

1 września 1959 roku powstało Czteroletnie Liceum Pielęgniarstwa, początkowo na Wzgórzach Piastowskich, a od roku szkolnego 1960/1961 placówka zajęła budynek przy Wazów 44. Po dziesięciu latach rozszerzono kształcenie o szkołę policealną zmieniając tym samym nazwę na Zespół Szkół Medycznych. Ważnym wydarzeniem w historii placówki był akt nadania szkole imienia. Od 1984 patronką jest laureatka nagrody Nobla Maria Skłodowska-Curie. W 1994 nastąpiła zmiana nazwy i powstało Regionalne Centrum Kształcenia Medycznego, które po trzech latach przekształcono w Medyczne Studium Zawodowe. Na obecne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Medyk składa się również szkoła policealna. Mimo zmian nazwy szkoła zachowuje jednolity kierunek nauczania.

Obecnie szkoła prowadzi kształcenie na ponad dziesięciu kierunkach w zawodach medycznych. W świetnie wyposażonych pracowniach uczniowie poznają techniki masażu, przygotowują się do zawodów opiekuńczych, pracy w aptekach, gabinetach diagnostycznych, stomatologicznych czy gabinetach kosmetycznych. Placówka jest przygotowana do prowadzenia zajęć dla ponad 500 słuchaczy oraz różnego rodzaju innych form kształcenia: kursów, konferencji, warsztatów. Absolwentów Medyka można spotkać w niemal wszystkich placówkach medycznych oraz salonach kosmetycznych na terenie miasta i regionu.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: