ZIELONA GÓRA:

500+ na każde dziecko. Oszczędzanie czy bieżące wydatki? Pytamy zielonogórskich rodziców

Od 1 lipca, Program “Rodzina 500+” przysługuje już na każde dziecko, które nie ukończyło jeszcze 18. roku życia. Świadczenie wychowawcze otrzyma teraz każdy obywatel posiadający przynajmniej jedną pociechę.

Rodzice, którzy dotychczas pobierali je tylko na drugie i każde kolejne dziecko, otrzymają kolejne 500 złotych. Każdy ma prawo złożyć wniosek, bez względu na wielkość dochodów.

W Zielonej Górze przez pierwszy miesiąc można było składać wnioski wyłącznie drogą elektroniczną, za pomocą portalu empatia.mrpips.gov.pl, platformy usług elektronicznych PUE ZUS lub systemów teleinformatycznych banków. Od 1 sierpnia można już składać je w formie papierowej bezpośrednio w Wydziale Świadczeń Rodzinnych w Zielonej Górze, w Biurze Obsługi Interesanta, przy ul. Długiej 13.

Zapytaliśmy zielonogórskich rodziców, na co przeznaczają comiesięczne wsparcie finansowe. Oszczędzanie czy bieżące wydatki?

Dodajmy, że aby uzyskać prawo do świadczenia na nowych zasadach, rodzic dziecka, na które obecnie nie pobiera tego świadczenia ma czas do 30 września tego roku.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: