ZIELONA GÓRA:

36 stacji rowerowych to nie koniec. „Nie od razu Kraków zbudowano”

Ponad 3700 osób skorzystało z miejskiej wypożyczalni rowerów pierwszego dnia jej funkcjonowania. Ponadto zarejestrowało się blisko 4 tysiące nowych użytkowników.

Rowery przyjęły się świetnie, ale mieszkańcy Jędrzychowa pytają, dlaczego stacja nie pojawiła się w ich okolicy. Janusz Kubicki odpowiedział w audycji Prezydent na 96 FM, że system będzie rozbudowywany.

Nie od razu Kraków zbudowano. To podobnie jak z monitoringiem, który też będziemy rozbudowywać. Staraliśmy się, by w blokowiskach najpierw powstały stacje rowerów, ale to nie są wszystkie. Po analizie będziemy się starali rozbudowywać. Na terenie gminy czy to w Drzonkowie, czy w Ochli stacje rowerowe docelowo też powinny stanąć. To wszystko wymaga środków, czasu i analizy.Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry

Analiza pozwoli też oszacować, gdzie rowerów potrzeba więcej, a gdzie mniej.

Może być taka sytuacja, że wszyscy pojadą rano do centrum, a nie będzie chętnych do powrotu. Firma jest zobowiązana, żeby te rowery przewieźć. Może być tak, że przy centrum potrzeba w stacji 5 rowerów, a przy uniwersytecie 25, to tak trzeba będzie robić, żeby zawsze rano tyle było. Od tego jest firma. My potrzebujemy czasu. Oczywiście nie da się tak, żeby wszędzie były stacje, na każdym osiedlu.Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry

Przypomnijmy do dyspozycji zielonogórzan jest 360 jednośladów, w tym 10 tandemów i 10 typu cargo. Program Prezydent na 96 FM nie tylko o rowerach do zobaczenia na portalu wZielonej.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: