ZIELONA GÓRA:

1% podatku dla SZLACHETNEJ PACZKI, 100% pożytku dla uczniów, rodzin i seniorów

Do rozliczenia z urzędem skarbowym pozostał niecały miesiąc. Ci, którzy nie złożyli jeszcze PIT-u, powinni teraz się zmobilizować. Jeśli jednak się wahają, bo nie wiedzą, komu przekazać 1% podatku, to mamy małą podpowiedź.

Jedną z organizacji pożytku publicznego jest SZLACHETNA PACZKA. Z 1% podatku finansowane są jej wszystkie akcje. Początkowo kojarzona ze wsparciem rodzin przed świętami Bożego Narodzenia, organizacja rozszerzyła działalność o pomoc prawną i dla seniorów.

– Teraz właśnie, w okresie świąt wielkanocnych, działamy z takimi projektami, jak Paczka Biznesu i Paczka Seniorów. (…) Warto pamiętać, że opiekujemy się rodzinami przez cały rok, aby pomóc im i aby w następnym roku już do nas nie trafiły, lecz same mogły pomóc. (…) Paczka Seniorów polega na tym, że pomagamy osamotnionym starszym ludziom, którzy nie mają do kogo się zwrócić, z kim porozmawiać (…). Natomiast (…) Paczka Prawników na przykład polega na udzielaniu pomocy rodzinom, które nie mają pieniędzy, by zgłosić się do prawnika. Taki prawnik (…) może nawet wstawić się w sądzie za rodziną. (…) Paczka Biznesu polega z kolei na planowaniu pomocy inwestycyjnej dla rodzin – informuje Adrianna Machalica, koordynator ds. promocji SZLACHETNEJ PACZKI w województwie lubuskim.

Oczywiście nie byłoby to możliwe, gdyby nie wolontariusze. Rekrutacja do różnych projektów SZLACHETNEJ PACZKI ciągle trwa. Stale też wpływają zgłoszenia od osób, które dostrzegają rodziny w potrzebie.

– Wiadomo, że jest jakiś okres, kiedy są zgłaszane rodziny. Wtedy jest łatwiej wszystko zaplanować. Natomiast jeżeli jest jakiś wyraźny problem, to można się zgłaszać cały czas. Wszyscy liderzy i koordynatorzy przyjmują te rodziny, mogą je zweryfikować i znaleźć rozwiązanie. Bo nikogo nie zostawiamy na lodzie, jeżeli jest potrzebujący – uzupełnia Adrianna Machalica.

Całość rozmowy Mateusza Kasperczyka z Adrianną Machalicą, również na temat AKADEMII PRZYSZŁOŚCI, znajduje się poniżej.

Godzina Rektorska – 3.04. – Adrianna Machalica

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00