WOŚP

Skunk Anansie, Kult po raz pierwszy i Decapitated – 3 dzień Pol’And’Rock Festival czas zacząć!

Różnorodnie i kolorowo, zarówno w gatunkach, jak i w stylach. Tak minie nam 3 dzień koncertów na Pol’And’Rock Festival. To ostatni moment, aby dobrze zaplanować czas ostatniego dnia wydarzenia.

Dużooo…różnorodności

Ostatni dzień 25. edycji Pol’and’Rock Festival o godzinie 15:00 rozpocznie Dub FX, który po dziesięciu latach powraca na Najpiękniejszy Festiwal Świata, by porwać publiczność w wir pozytywnej mieszanki jazzu, reggae, hip-hop,u samby, drum and bassu, dubstepu.

Trudno uwierzyć ,że kolejny artysta Dużej Sceny to rodzima grupa. Katowicki Hurrockaine, to wybuchowa mieszanka huraganu, rocka i energii na scenie. Początek koncertu o 16:30.

Nie jest to jedyna polska grupa na światową skalę podczas sobotnich koncertów. Decapitated przez lata budował reputację jednego z międzynarodowych liderów swojego gatunku. W ciągu swojej ponaddwudziestoletniej kariery muzycy wydali siedem albumów studyjnych, które są uważane za jedne z najbardziej wpływowych deathmetalowych wydań XXI wieku.

Początek o 17:30.

Się gra, Się ma, Się wygrywa! W ich przypadku była to sprawa oczywista. Liczbą 17 496 głosów Łydka Grubasa zapewniła sobie koncert na Dużej Scenie.

Podczas ich występów nie brakuje dowcipów, czy psikusów. Zespół zbudowany z dystansu, przymrużonego oka, gra pół żartem, pół serio. Jednak wyłącznie na serio kocha ich publiczność, która zna teksty na pamięć i urządza niezłe „wesele” pod sceną. Start o 19:00.

Chylińska to nie lada gratka na Pol’and’Rock Festival. W świadomości Polaków zaistniała w połowie lat 90. jako zbuntowana nastolatka – wokalistka rockowego zespołu O.N.A., z którym wykreowała słynne “Kiedy powiem sobie dość” i “Drzwi”. W 2003 roku, gdy z uwagi na rozbieżności artystyczne O.N.A. zakończyła działalność, Chylińska utworzyła nowy skład, z którym występowała pod własnym nazwiskiem. Rok później wydała pierwszą płytę “Winna”. Na Pol’and’Rock Chylińska zaprezentuje m.in. materiał z ostatniej płyty „Pink Punk”, która ukazała się w październiku ubiegłego roku. Początek o 20:30.

Kolejny koncert zapowiada się jak TOP On The TOP artystów zapraszanych w ramach festiwalu. Kod DNA tej kapeli jest cudowną mieszanką ras, płci, seksualności, które przeplatane są bogactwem różnych wpływów kulturalnych i muzycznych. Pomimo tego, że w krótkim czasie wspięli się na szczyty list przebojów – ich utwory uplasowały się w czołówce Top 40 singli i Top 10 albumów (były to albumy „Paranoid & Sunburnt” z 1995, „Stoosh” z 1996 i „Post-Organsimic Chill” z 1999) – to swoją imponującą reputację zespół zawdzięcza powalającym występom na żywo. W 1998 roku muzycy wrócili do kraju, by wystąpić na 80-tych urodzinach Nelsona Mandeli. Na szczyt kariery artyści wznieśli się rok później, gdy wystąpili jako headliner na legendarnej Pyramid Stage na festiwalu Glastonbury. Na festiwal przyjeżdżają z nową płytą wydaną na swoje 25-lecie. O 22:20 na scenie Najpiękniejszego festiwalu Świata zagra Skunk Anansie.

Jeden z ostatnich koncertów w ramach 25. edycji Pol’and’Rock to prawdziwe spełnienie marzeń tysięcy bywalców festiwalów, w tym trzech pokoleń, dla których Kult jest czymś więcej niż zwykły zespół. Kult, to wyjątkowe zjawisko, które ubiera w muzykę to, co nam w duszy gra – ogromne pokłady buntu, nadziei i marzeń. Ich siedemnaście krążków mówi samo za siebie. W 2018 roku, Jurek Owsiak rozpoczął festiwal wykrzykując z Dużej Sceny słowa utworu „Arahja”, które stały się jedną z myśli przewodnich Najpiękniejszego Festiwalu Świata, a dla uczestników były odzwierciedleniem odczuwanych nastrojów w otaczającym nas świecie, można powiedzieć, że klamka zapadła. Festiwal bez Kultu nie może się odbyć. Start o 00:10.

O 02:10 na scenie zaprezentuje się hiszpańsko-brytyjska kapela Crystal Fighters, a 03:30 festiwal zakończy warsztatowa grupa Piotra Bukartyka.

Dla małych i dla dużych

Po raz trzeci małą scenę otworzą muzycy z grupy Chevy – finaliści Eliminacji do 25. Edycji festiwalu. Z kolei kolejnego koncertu mało kto by się spodziewał. O 17:20, nie tylko dla dzieci zaprezentuje się Majka Jeżowska!

Od wielu lat przyciąga na swoje familijne koncerty bardzo szeroką publiczność a na jej przebojach „A ja wolę moją mamę”, „Wszystkie dzieci nasze są”, „Kolorowe dzieci”, „Laleczka z saskiej porcelany” wychowuje się kolejne pokolenie wdzięcznych słuchaczy. Jako jedyna piosenkarka i autorka muzyki ma swój Festiwal Piosenki „Rytm i melodia”, który odbywa się w Radomiu od 2006 roku.

Historię kolejnego artysty mógłby podsumować jeden wers wiersza rosyjsko-amerykańskiego poety i eseisty – Josifa Brodskiego, który niejednokrotnie cytował polski pieśniarz – Mirosław Czyżykiewicz: „Wolność jest wtedy, gdy zapominasz pisowni nazwiska tyrana, a ślina w ustach smakuje słodziej niż chałwy Persji”. O 18:40 na akordeonie zagra Witek Muzyk Ulicy.

O 20:00 przyjdzie czas na Przybyła. W 2017 roku zespół zdobył główną nagrodę Tryton na Festiwalu FAMA w Świnoujściu dla Największej Osobowości Artystycznej Festiwalu. W minionym roku Przybył został laureatem Jarocińskich Rytmów Młodych.

1,5 godziny później na scenie pojawi się Ralph Kamiński, który po świetnie przyjętym debiucie chce zmienić kierunek i rozpocząć nowy rozdział. Ralph wystąpi wraz z My Best Band In The World.

Na zakończenie postać znana i lubiana. Do Kostrzyna wraca Gooral. Jeszcze przed koncertem jesteśmy pewni, że w przyszłym roku Złoty Bączek powędruje właśnie do niego. Stworzył własny styl – Ethno Elektro, o czym publiczność miała okazję się przekonać podczas koncertu Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze. Na Małej Scenie 3.08 o 23:00.

Viva po raz 3 !

Reggae i Punckrock, to one górują na Scenie Viva Kultura. Jeżeli nie zdążyliście obejrzeć koncertu Moskwy na Małej Scenie, to nic straconego. Rozkład trzeciego dnia znajdziecie poniżej:

16:00 – HUMAN RIGHTS

17:00 – THE UNREST

18:00 – DE ŁINDOWS

19:20 – NULLIZMATYKA

20:40 – DR MISIO

22:00 – ZMAZA

23:20 – MOSKWA

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: