WOŚPZIELONA GÓRA:

No to jedziemy! Mobilna scena WOŚP już w trasie! [29. finał WOŚP]

Zamiast postoju przy ratuszu – jazda w terenie! Scena Otwartych Serc, czyli estrada, na której wystąpią WOŚP-owi artyści, będzie tym razem mobilna. Scena na kółkach odwiedzi zielonogórskie osiedla i dzielnice.

Mobilna Scena Otwartych Serc będzie miała 15 przystanków. W trakcie postojów odbędą się licytacje i koncerty.

15 przystanków, 15 niepowtarzalnych występów, 15 ciekawych licytacji. Z nami cały czas na TIR-ze – DJ. Będzie głośno, będzie WOŚP-owo. Zapraszamy – wychodźcie na balkony, zaglądajcie przez okna, wychodźcie na chodniki. Zachowujcie bezpieczeństwo, ale bądźcie z nami. Będzie można wylicytować trochę rękodzieła, trochę sztuki, trochę fajnych voucherów. Będziemy mieli gości. Na każdym przystanku ktoś z nami będzie występował: wokaliści szkoły Yamaha, zespół Amarena, Kinga Walczak, Piotr Szymczak. Występy będą krótkie.

Na pierwszy przystanek, przy Filharmonii Zielonogórskiej, zawitał sam Bachus. Jego Obfitość włącza się we wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, prowadząc aukcje.

Udało nam się wylicytować pierwszy przedmiot – to piękny konik, ręcznie zrobiony. Pierwsze dwie stówki wpadły do puszki. Mam nadzieję, że tych stówek będzie coraz więcej i atmosfera będzie jeszcze bardziej gorąca. Czekajcie na nas, wypatrujcie kolorowego, dużego samochodu ze sceną. Gra DJ Bamse, będzie głośno i będzie radośnie.

Mobilną Scenę Otwartych Serc za Zaciszu rozkręcała Emilia Kondrad.

TIR ma tak gorącą atmosferę, że nie mam rękawiczek, nie mam czapki. Jest naprawdę super – widzieliśmy mieszkańców Zielonej Góry, którzy do nas machali z balkonów, z okien, niektórzy wyszli nawet w szlafrokach, żeby nam pomachać. Zapraszamy na nasze przystanki.

Na ulicy Rzeźniczaka padł dotychczasowy rekord aukcji – za 10 tysięcy mieszkaniec miasta wylicytował obraz.

Przed chwilą obraz poszedł za 10 tysięcy złotych. Było to “Dwadzieścia kotów”. Pan wylicytował go za 5 tysięcy złotych, ale postanowił, że wrzuci do puszki 10 tysięcy, bo na tyle był gotowy. To cieszy, że gorące serca są wśród nas, że mieszkańcy chcą uczestniczyć w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Aktywnie w finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy włączył się także Chynów. Stowarzyszenie mieszkańców przygotowało gadżety dla dzieci i młodzieży.

Dzieje się – jest muzyka, jest głośno. Była już pierwsza licytacja – trzy razy więcej aniżeli cena wyjściowa. Czekamy na drugą licytację. Jest wspaniale, dziękuję chynowianom. Ogólnie rok jest ciężki, ale ta inicjatywa bardzo spodobała się mieszkańcom. Oczywiście są obostrzenia – proszę zauważyć, że każdy tego przestrzega. Natomiast nie trzeba było zbytnio informować o akcji.

Frekwencja dopisała również w Łężycy. Dzieci z miejscowego przedszkola i żłobka wykonały obraz, który trafił na WOŚP-ową aukcję.

Mało tego, lokalni przedsiębiorcy też się dołączyli. Ich vouchery możecie znaleźć na aukcjach Allegro i licytować do 7 lutego.

W Przylepie także funkcjonuje sztab WOŚP i jeździ specjalne, orkiestrowe auto. TIR zawitał jednak i tam, do parku na dzielnicy.

Zostałam poproszona przez mieszkańców, żeby jakoś w tym roku umożliwić zbiórkę. Długo się nie zastanawiając, zrobiliśmy swoje super przylepskie, WOŚP-owe auto. Jeździmy nim według harmonogramu po wszystkich ulicach, tak żeby każdy mieszkaniec mógł wrzucić pieniądze do puszki. Dodatkowo teraz przyjechała Scena Otwartych Serc, więc jesteśmy tutaj, na scenie występuje zespół Flejwa. I zbieramy, cieszymy się. Jestem zaszokowana, że tylu mieszkańców nas zatrzymuje, wrzuca, czeka na nas na tych ulicach. Po prostu super święto ludzi dobrych serc.

Licytacje i występy na Scenie Otwartych Serc podsumował Tomasz Sroczyński.

To, co się działo, to jest coś niesamowitego. Jesteśmy jedyni w Polsce z taką mobilną sceną. Niech się uczą od nas, niech się uczą wielkiego serducha. Sztab Zielona Góra stanął na wysokości zadania. Mieliśmy lekką obsuwę, ale tak wszystko się rozkręciło na Facebooku, wy rozkręciliście, Radio Index! Niech się uczą od nas w Polsce!

Artyści i DJ Paweł “Bamse” Jakubowski będą jeszcze m.in. w Zatoniu i na Jędrzychowie. Objazd mobilnej estrady potrwa do godziny 17:00.

foto: materiały sztabu WOŚP Zielona Góra
mat. prasowe

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: