WINOBRANIEZIELONA GÓRA:

Winobranie to nie tylko Zielona Góra. Okoliczne winnice triumfują! [WINOBRANIE 2020]

Czym byłoby Winobranie bez podróżowania? Wycieczki na lubuskie winnice ułatwiają winobusy, czyli specjalne autokary, które kursują w trakcie dni Zielonej Góry. Są już częścią winobraniowej tradycji.

Z powodu epidemii niemal do ostatniego momentu nie było wiadomo, czy winobusy będą mogły jeździć i czy turyści będą nimi zainteresowani. Ostatecznie kursy autokarów zostały włączone w program Winobrania i odbywają się według obostrzeń sanitarnych.

Mamy wdrożone procedury związane z COVID-em, które dotyczą transportu publicznego – mierzenie temperatury, dezynfekcję rąk. To wszystko odbywa się za każdym razem, przy każdym odjeździe winobusa. Raz na jakiś czas winobusy są dodatkowo ozonowane.

Winobusy wyjątkowo odjeżdżają nie z parkingu przy Palmiarni, ale z zatoczki przy filharmonii, od strony ulicy Bohaterów Westerplatte.

W tym roku mają państwo szansę wyjechać na winnice 42 autokarami. Winobus startuje mniej więcej o godzinie 11:00, o 14:00 i 17:00, za każdym razem jadąc na inne winnice. Dojeżdżamy, potem mamy czas na spacer i zapoznanie się z winiarzem, zapoznanie się z jego historią, odmianami winorośli, które są uprawiane. A potem – odwiedziny w winiarni.

Winobusami możemy wybrać się na winnice do Zaboru, Łazu, Trzebuli, Byczowa k. Bytomia Odrzańskiego czy Witynia pod Świebodzinem. Łącznie w ofercie są podróże do dwunastu winnic. Miejsce w autokarze można zarezerwować m.in. przez stronę lubuskielove.pl.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X