WINOBRANIEZIELONA GÓRA:

Laury za winiarskie wyroby – rozdane! [WINOBRANIE 2020]

Grand Prix Winobrania to trofeum, które jest marzeniem wielu winiarzy. W tym roku do ogólnopolskiego konkursu swoje produkty wystawiło 46 winnic. Ogółem do oceny było prawie 200 trunków.

Wina były oceniane przez jurorów w 100-punktowej skali – tłumaczył Przemysław Karwowski, prezes fundacji Gloria Monte Verde, który ogłosił werdykt.

Komisja liczyła 6 osób. Przygotowała ją winicjatywa.pl, magazyn „Ferment”. „Ferment” jest również patronem medialnym Winobrania. Komisja dwa dni skrupulatnie oceniała wina. Na tej podstawie zdobytych punktów mogę ogłosić wyniki.

Główną nagrodę w konkursie zdobyła winnica Saganum z Żagania. Organizatorzy wręczyli również medale. Wyniki zmagań winiarzy zostały ogłoszone przed restauracją Winiarnia Bachus, która w czasie Winobrania zaprasza na koncerty.

Na Winobranie mamy „WinoGranie”. W „Bachusie” mamy małą scenę, na której będą gościć lokalni artyści. Tak jak prezydent Kubicki wspominał – tworzymy przestrzeń dla naszych lokalnych artystów. My wykorzystaliśmy tych artystów i zapraszamy ich codziennie. Występują o godzinie 20:00, koncerty trwają dwie godziny.

„WinoGranie” w restauracji rozpoczął zespół Promil. W programie jest jeszcze m.in. występ zespołu NAN Project. Więcej informacji – na Facebooku.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: