WINOBRANIE 2019ZIELONA GÓRA:

Masz pociąg do dobrej zabawy? Rusz koleją na Winobranie!

Ograniczenia ruchu drogowego na czas Winobrania nie przeszkadzają w udanym świętowaniu. Zwłaszcza jeśli możemy wybrać inny transport – pociągiem. Z takim pomysłem wyszła spółka Polregio.

Na czas Winobrania koleje uruchamiają specjalne kursy pociągów. Będą one jeździć m.in. do winnicy Julia w Starym Kisielinie. Polregio zadbało też o atrakcje. Jedną z nich będzie lokomotywa parowa, która wyjedzie z Zielonej Góry do Nowogrodu Bobrzańskiego i Krosna Odrzańskiego.

15 września przyjedzie do Zielonej Góry pociąg specjalny – zabytkowy skład z lat 30. Będziemy nim podróżować wokół Zielonej Góry. A od 8 do 16 września zapraszam do Zielonej Góry. Będzie można wrócić po koncertach specjalnymi pociągami nocnymi w kierunku Nowej Soli, Sulechowa, Żagania czy Rzepina.Krzysztof Pawlak, dyrektor lubuskiego oddziału Przewozów Regionalnych

Poza tym Polregio zorganizuje warsztaty na symulatorze pociągu, wycieczkę śladami kolei szprotawskiej i pokaz filmowy w hali dworca PKP w Zielonej Górze. To wszystko oczywiście na czas Winobrania, czyli między 8 a 16 września.

Poniżej plan wszystkich kolejowo-winobraniowych wydarzeń.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: