UCZELNIA:

Zmagania z językiem i literaturą na UZ – okręgowy etap olimpiady dla podstawówek

W minionym tygodniu na Uniwersytecie Zielonogórskim odbyła się pierwsza część okręgowego etapu Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Brali w niej udział uczniowie szkół podstawowych. Były to zawody pisemne – składały się z testu językowego oraz wypracowania.

Ten sam etap konkursu był zorganizowany jednocześnie we wszystkich województwach. W Lubuskiem za zawody okręgowe odpowiada komitet złożony z przedstawicielek Uniwersytetu Zielonogórskiego. Tworzą go m.in.: prof. Małgorzata Mikołajczak (przewodnicząca), dr Kamila Gieba (sekretarz) i prof. Monika Kaczor.

Wyniki pisemnego etapu okręgowego będą ogłoszone 2 lutego na stronie olimpiady. Osoby, które uzyskają minimum połowę punktów, dostaną się do etapu ustnego. Ten odbędzie się 22 lutego, również na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Ostatni, centralny etap Olimpiady Literatury i Języka Polskiego Szkół Podstawowych odbędzie się zaś w marcu w Konstancinie-Jeziornie. Finaliści i laureaci konkursu będą zwolnieni z egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego.

Poniżej – galeria zdjęć z pisemnej części okręgowego etapu olimpiady.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: