UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Zielonogórzanie pobiegną w szlachetnym celu

Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego, Studium Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie „Nerka” zaprasza na bieg dla transplantacji.

Bieganie jest modne i zdrowe, dlaczego, więc nie promować poprzez nie transplantacji i nie edukować ludzi w tej materii? Z takiego założenia wyszły dr Ewa Skorupka i mgr Agnieszka Grad – Rybińska, będące organizatorkami wydarzenia. W biegu udział będzie mogło wziąć udział 350 osób, które dwa razy pokonają stadion lekkoatletyczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, co da dystans sześciu kilometrów. Na pokonanie trasy uczestnicy będą mieli 60 minut. Dodatkowe wymagania jakie musi spełnić zawodnik to ukończone 14 lat i zgłoszenie. Co ważne osoby niepełnoletnie potrzebują zgody opiekuna na uczestnictwa w biegu. Na płycie stadionu odbędą się również biegi towarzyszące w kategoriach: do3 roku życia, między 3 a 6 rokiem życia, między 7 a 10 rokiem życia oraz między 10 a 14 rokiem życia.

Zgłaszać można się do 8 czerwca na stronie internetowej super-sport.com.pl  oraz w dniu zawodów w godzinach 11:00-13:00 jeśli będą wolne miejsca.

Bieg dla transplantacji odbędzie się 12 czerwca, o godzinie 12:00 na Stadionie lekkoatletycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Wyspiańskiego 59 w Zielonej Górze.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: