POLSKA I ŚWIAT:UCZELNIA:

Zanim chwycisz mikrofon czy kamerę – startuj w olimpiadzie!

W zawodzie dziennikarza najważniejsza jest praktyka. Dlatego możliwość odbycia stażu w mediach to bardzo cenna propozycja. O to, a także o indeks na studia dziennikarskie będzie się toczyć rywalizacja w IV Olimpiadzie Wiedzy o Mediach. Konkurs jest kierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Pierwszy krok to rejestracja uczestników. Nauczyciele lub sami uczniowie wypełniają elektroniczny formularz na stronie kwm.id.uw.edu.pl. Mają na to czas do 13 października.

Następnie w pierwszym etapie olimpiady uczniowie będą pisać pracę na jeden z pięciu tematów. Do wyboru jest m.in. „Etyka i rzetelność w pracy dziennikarza”, „Internet jako źródło (dez)informacji” oraz „Swój i obcy – jak przedstawiać inne religie i kultury w mediach?”. Praca może mieć formę eseju, filmu, nagrania audio, fotoreportażu bądź fotokastu. Należy ją przesłać do Komitetu Okręgowego Olimpiady drogą mailową lub pocztową na adres Instytutu Filologii Polskiej UZ. Wyniki pierwszego etapu pojawią się 24 listopada. Do pracy trzeba dołączyć jej metrykę, oświadczenie o autorstwie, zgodę na publikację i oświadczenie rodzica.

Drugi etap olimpiady odbędzie się 15 grudnia na kilkunastu uczelniach w Polsce. Przeprowadzi go m.in. Uniwersytet Zielonogórski. Zadaniem będzie napisanie testu z wiedzy o mediach. Najlepsi uczestnicy wezmą udział w części centralnej 16 i 17 marca w Warszawie.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: