LUBUSKIE:UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Zakończyła się elektroniczna rejestracja na studia na UZ

Zakończyła się rejestracja elektroniczna pierwszej, tegorocznej rekrutacji na Uniwersytecie Zielonogórskim. Kolejnym etapem będzie ogłoszenie list rankingowych. Będą one trzy. Pierwsza, dotycząca osób zakwalifikowanych na studia pojawi się w czwartek 14 lipca. Druga 22 lipca, trzecia ostatnia zostanie udostępniona 26 lipca. 

Jak podkreśla Ewa Sapeńko, rzecznik Uniwersytetu Zielonogórskiego, listę osób przyjętych na studia poznamy w piątek 29 lipca.

Będzie wiadomo, kto się dostał, a kto nie. Choć oczywiście wszystkim życzymy dostania się na wymarzone kierunki. Jeżeli komuś jednak się nie uda, to ogłaszamy drugi nabór. Rozpoczęcie rejestracji internetowej ruszy 1 sierpnia i potrwa niemal dwa tygodnie.

Jak co roku – podczas pierwszej rejestracji wiele osób zapisuje się na różne kierunki i na różnych uczelniach. Oznacza to, że liczby zakwalifikowanych osób cały czas mogą ulec zmianie. A jakie kierunki są najpopularniejsze, oprócz kierunku lekarskiego?

Tradycyjnie, jak zawsze, dużą popularnością cieszą się psychologia czy filologia angielska i informatyka. Do tego pielęgniarstwo czy ratownictwo medyczne. Natomiast rekord bije grafika, tam są cztery osoby na jedno miejsce. 

Więcej informacji na temat rekrutacji znajdziecie na stronie Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X