UCZELNIA:

Współczesna młodzież to sztos! Co wiemy o tym pokoleniu?

Im jesteśmy starsi, tym bardziej zauważamy różnice, jakie pojawiają się pomiędzy tym, kiedy my byliśmy zaliczani do „młodzieży”, a zachowaniem obecnych nastolatków i nie tylko. Często nie nadążamy za najnowszym slangiem i sposobem życia młodych oraz ich relacjami międzyludzkimi. Socjolodzy próbują natomiast zgłębić to, co kieruje współczesną młodzieżą.

Na Uniwersytecie Zielonogórskim odbędzie się konferencja naukowa Sekcji Socjologii Młodzieży i Edukacji PTS „Życie jako projekt. Miejsce młodzieży we współczesnym świecie”. Jak czytamy w informacji prasowej

Celem konferencji jest konfrontacja różnych stanowisk teoretycznych i koncepcji próbujących wyjaśnić zachowania współczesnej młodzieży i trendy, które są coraz bardziej wyraźne w postawach młodych ludzi (min. nacjonalizm, autorytaryzm, radykalizm, konserwatyzm). Ponadto celem jest wymiana doświadczeń naukowych, prezentacja wyników najnowszych badań dotyczących różnych sfer życia i aktywności współczesnej młodzieży, próba diagnozy współczesnych pokoleń, żyjących w ramach społecznego porządku, który został im przekazany przez poprzednie pokolenia.

Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną wyniki różnorodnych badań oraz analizy i diagnozy zachowania różnorodnych pokoleń. Pojawi się również wiele pytań m.in. dotyczących zmian pokoleniowych w Polsce, wchodzenia w dorosłość, wchodzenie na rynek pracy młodych oraz budowania przez nich tożsamości.

Przewidziano również debatę oraz warsztaty. Konferencja odbędzie się w dniach od 3 do 5 kwietnia na Uniwersytecie Zielonogórskim.

 

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: